فولاد مبارکه

نصب برج پاتیل چرخان ریخته گری طرح توسعه زیر سقف ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته سبا

با انجام يک کار گروهي و در ايمني کامل، برج پاتيل چرخان (لدل تارت) توسعه سبا با استفاده همزمان از جرثقيل هاي سقفي 8 و 9 و 10 سبا نصب شد.

به گزارش پایگاه خبری شمس ، اين خبر را رئيس اجراي پروژههاي توسعه سبا داد و گفت: در راستاي افزايش ظرفيت اين ناحيه از 700 هزارتن به يک ميليون و 600 هزارتن، طرح احداث ريخته گري دوم در دستور کار قرار گرفت، به همين منظور يکي از تجهيزات مورد نياز توسعه خط ريخته گري اين ناحيه، برج پاتيل چرخان آن بود.

احمد رضا معظم با بيان اينکه لدل تارت توسعه ريخته گري سبا مشتمل بر چهار قسمت در نزديک موقعيت نصب آن بصورت کامل و به وزن 170 تن مونتاژ گرديد، افزود: از آنجايي که به دليل قرارگيري زير محور جرثقيل هاي فولادسازي و ريخته گري و محورG و همچنين محدوديت ارتفاع امکان نصب با يک جرثقيل وجود نداشت، لذا با ساخت دستکها و شاهين واسط بين جرثقيلهاي سقفي 80 تن شماره هاي 9و10 از سمت ريخته گري و ساخت دو دستک و تقويتهاي لازم جرثقيل سقفي 270 تن اين تجهيز از سمت فولادسازي باربرداري و نصب شد.

وي با بيان اينکه اين فعاليت توسط پيمانکاران اجرايي توسعه سبا، مشارکت صفا فولاد، تامکار و بدون ايجاد محدوديت در روند توليد اجرا گرديد، اظهار اميدواري کرد با همکاري همه واحدهاي اجرايي، واحدهاي مرتبط و مديريت توليد ناحيه فولادسازي و نورد پيوسته سبا هرچه زودتر عمليات نصب سايرتجهيزات طرح توسعه زير سقف اين ناحيه پايان يابد.

رئيس اجراي پروژه هاي توسعه سبا در خاتمه از همکاري واحدهاي جرثقيل هاي سقفي، فولادسازي، ريخته گري، تعميرات فولادسازي و ريخته گري، واحد ايمني و آتش نشاني و نظارت فراتحقيق که در اجراي اين فعاليت با واحد اجراي پروژه هاي سبا همکاري نمودند، تشکر و قدرداني کرد.

Untitled-7

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا