اخبار ایران و جهان

رئیس جمهور از برگزیدگان کنکور تقدیر می کند/ جزئیات جوایز و اسامی 26 کنکوری برتر

رئیس جمهور فردا پس از حضور در دانشگاه تهران به مناسبت شرکت در جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاهها از 26 برگزیده کنکور سراسری تقدیر می کند.

در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی دانشگاهها که فردا با حضور رئیس جمهور، برخی از مقامات مسئول و وزرای بهداشت و علوم در دانشگاه تهران برگزار می شود، از 26 برگزیده کنکور سراسری تقدیر به عمل می آید.

بر این اساس، 5 نفر برتر کنکور سال 92 در گروههای آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی و 3 نفر برتر گروههای آزمایشی هنر و زبان همچنین 5 نفر برتر گروههای آزمایشی خانواده های شاهد و ایثارگر توسط رئیس جمهور مورد تقدیر قرار می گیرند.

به نفرات اول سه سکه تمام بهار آزادی اعطا می شود و سایر نفرات هدایای دیگری دریافت می کنند.

همچنین لوح تقدیر ویژه ریاست جمهوری به این برگزیدگان اعطا خواهد شد.

به گزارش مهر، در گروه آزمایشی ریاضی و فنی سجاد صادقی‌زاده از کرج، سید‌محمد‌حسین موسوی از قم، سید‌محمد جواد موسوی مبارکه از شهرستان مبارکه، پویان مینایی از ممسنی و هومن واصلی از شیراز نفرات اول تا پنجم این گروه آزمایشی هستند که فردا تقدیر می شوند.

نفرات برتر گروه‌ آزمایشی علوم تجربی به ترتیب شامل پویا ابراهیم‌باستانی از تبریز، علی عجم از اهواز، پوریا یار‌احمدی از بروجرد، مریم مجرد ثانی اوغاز از شیروان و پردیس اولیا‌زاده از مشهد هستند.

زهرا مشایخی از تهران، زینب امیر‌بکایی از تهران، یاسمن خادمی شورمستی از شمیرانات، مهشادسادات رفیعی تکیه از تهران و امیر‌حسین ملک‌مدنی از تهران نفرات اول تا پنجم گروه آزمایشی علوم انسانی هستند.

فاطمه محمدی و پریناز جواهری از تهران و امیر‌محمد عزیزی از کرج نفرات اول تا سوم گروه آزمایشی هنر و آذین زهرایی از تهران، علی شعار‌ابوذری از مشهد و آرش غیاثی سید‌کی از شیراز نفرات اول تا سوم گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هستند.

مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید ۹۳-۱۳۹۲ با حضور رییس جمهوری فردا دوشنبه 22 مهر ماه ساعت 9 صبح الی 11 در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می شود.

این مراسم قرار بود اول مهرماه با حضور دکتر روحانی در دانشگاه تهران برگزار شود ولی به دلیل سفر رییس جمهوری به نیویورک به تاخیر افتاد که مقرر شد دوشنبه هفته جاری ، ۲۲ مهرماه برگزار شود.

از چندین سال گذشته، آغاز رسمی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها طی مراسمی با حضور ریاست جمهوری در دانشگاه تهران گرامی داشته می شود.

در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد این روال هر ساله اجرا نشد و احمدی نژاد تنها دو سال در این مراسم شرکت کرد و از سالهای بعد دفتر ریاست جمهوری هیچ ابلاغیه ای به دانشگاه تهران مبنی بر حضور وی در این مراسم نداد.

از این رو در سالهایی که احمدی نژاد در مراسم آغاز سال تحصیلی حضور نداشت، آیین بازگشایی تنها با حضور وزرای علوم و بهداشت و یا معاون رئیس جمهور برگزار می شد. و در یکی دو سال گذشته نیز با حضور کامران دانشجو وزیر علوم وقت در دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) برگزار شد.

اما امسال جشن آغاز سال تحصیلی مطابق با عرف چندین سال گذشته با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان برگزار می شود. وزرای علوم و بهداشت به همراه روسای برخی دانشگاههای مطرح کشور مانند دانشگاههای تهران و علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا