فولاد مبارکه

در راستای تولید 1.6 میلیون تن محصول در مجتمع فولاد سبا انجام شد؛ پیشرفت ٩٥ درصدی توسعه مجتمع فولاد سبا

این خبر را بهمن خلیلی مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های مجتمع فولاد سبا داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان راهاندازی خطوط طرح توسعه و تکمیل ظرفیت مجتمع فولاد سبا توقف کلی خط تولید سبا با موافقت مدیریت شرکت در دستور کار قرار گرفت. وی با بیان اینکه این توقف با هدف اجرای پیش نیازهای راه اندازی واحدهای ذوب و ریخته گری پیوسته شماره ۲ همچنین انجام فصول مشترک با خط تولید فعلی سبا برنامه ریزی شد، گفت: با اجرای این طرح میتوان کوره قوس و پاتیلی شماره ۲ و همچنین ریخته گری اسلب نازک شماره ۲ را به خط تولید موجود اضافه کرد.

مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های مجتمع فولاد سبا با تأکید بر اینکه این فعالیتها در مدت زمان توقف ۲۲۴ ساعته و از تاریخ بیستم آذرماه آغاز شده است، در خصوص اهم فعالیت های در حال انجام در واحد فولادسازی افزود: تعویض شینهای طرح قدیم جرثقیل مذاب بر ۲۷۰ تن فعلی با نوع جدید، آماده سازی مسیر برای حرکت جرثقیل ۲۷۰ تن جدید توسعه، انجام اصلاحات جوشکاری ساپورت شین های جرثقیل ۳۱۰ تن و ۲۶۰ تن شارژینگ فولادسازی، نصب شوت دو راهه RBC05 جهت اتصال مسیرهای نوار نقاله کوره‌های قوس جدید و قدیم در داخل فولادسازی از جمله مهم ترین اقدامات در این بخش است.

وی اضافه کرد: انجام اصلاحات روی نوار نقالهNBC01  برای اتصال سیلوهای قدیم به سیلوهای جدید آهن اسفنجی، جابجایی و اتصال خطوط گاز، اکسیژن، هوای فشرده، هوای ابزار دقیق، آب اضطراری، آب کولینگ و نیتروژن، کوپل کردن تابلو کوپلر مربوط به پست جدید، تست PT و CT رله‌ها، راه‌اندازی پاور سنتر جرثقیل ۲۷۰ تن و ترانسهای Auxiliary از دیگر فعالیت ها در این بخش بوده است.

خلیلی ادامه داد: در ماشین ریخته گری جدید اقدامات لازم در خصوص اتصال خطوط هوای فشرده، آب اطفاء حریق، نیتروژن، گاز و اکسیژن در جنوب ریخته گری (سالن توسعه داده شده ) و اتصال پولپیت جدید به قدیم و جابجایی تابلوها و کابل کشی های مربوطه انجام شده است.

وی گفت: در واحد کوره تونلی و نورد نیز انجام اصلاحات روی کوره های موجود، دمونتاژ و جمع آوری شاتل موجود؛ انجام عملیات تکمیلی نصب شاتل جدید شماره یک؛ انجام عملیات اتوماسیون ارتباطی سیگنالهای قدیم و جدید شاتل یک و در مدار قرار دادن این شاتل، اجرای برخی عملیات جهت مهیا کردن محل نصب ماشین تسمه زنی جدید، نصب Cross over table مابین دان کویلر ۱ و ۲، انجام عملیات نهایی نصب مربوط به بلند کردن و چرخاندن کلاف ، اجرای عملیات اصلاحی روی سدل های دان کویلر جدید،کوپل کردن پاور سنتر کمکی قفسه F۷ و نصب تابلو HSM توزیع برق انجام شده است.

مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های مجتمع فولاد سبا پیرامون اقدامات انجام شده در واحد تولید، توزیع و تصفیه آبها و توزیع برق جدید تصریح کرد: راه اندازی ۱۶ عدد موتور MV، راه اندازی دیزلهای چهارگانه، راه اندازی ترانس و تابلوهای Scale pit جدید،نصب و راه اندازی تابلو توسعه پست برق SEC ۱ LBSS ، تکمیل و اتصال خطوط توزیع هوای فشرده از واحد اکسیژن سبا از جمله اقدامات انجام شده در این راستااست.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با اتمام به موقع و با کیفیت طرح های توسعه در این مجتمع، راه دستیابی به اهداف فولاد مبارکه، هموارتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا