اخبار شهرستان مبارکه

نصب نماد معنوي در ميدان انقلاب شهر مباركه

در راستاي احياي تمدن شكوهمند اسلامي و پررنگ نمودن فرهنگ اصيل مردم مباركه اين سازه سنگي انتخاب ، ساخته و در ميدان انقلاب شهر مباركه نصب گرديد .

به گزارش سایت شمس مبارکه به نقل از روابط عمومی شهرداری در راستاي احياي تمدن شكوهمند اسلامي و پررنگ نمودن فرهنگ اصيل مردم مباركه همچنين نظر به تأكيدات جناب آقاي نفري شهردار محترم مبني بر حفظ هويت و فرهنگ بومي منطقه و ايجاد احساس تعلق خاطر بيشتر شهروندان ، اين سازه سنگي انتخاب ، ساخته و در ميدان انقلاب شهر مباركه نصب گرديد .
از ويژگي ها و مشخصات اين نماد معنوي مي توان به مواردي چون ارتفاع ۵ متري آن ، منقوش بودن سه طرف آن به آيه ۳۰ سوره قصص و از سويي ديگرشرح وجه تسميه نام مباركه در دوره صفوي و در قسمت بالاي اين نماد نيز تسبيحات اربعه(سبحان الله ، الحمد لله ، لا اله الا الله و الله اكبر) به نشانه تكريم و شكرگزاري از پروردگار متعال و در چهارسوي آن حالت پيچ محرابي و گلداني زيبا و در بالاي آن ، نماد رحل و قرآن و در سنگ پائيني آن نقوش گل حكاكي شده ، اشاره داشت .
روابط عمومي شهرداري مباركه ضمن تقدير از همراهي و اهتمام حوزه عمران ، سازمان فضاي سبز و پاركها و واحد خدمات شهري و موتوري شهرداري ، در تهيه و نصب اين نماد خاطرنشان كرد كه به زودي سرديس شهيد نصوحي توسط كميته زيباسازي شهرداري تهيه و در ابتداي بلوار شهيد نصوحي نصب خواهد گرديد . همچنين بر اين اساس نصب تنديس شاعر بزرگ ابوالقاسم فردوسي در ميدان موسوم به نام وي كه از ديگر اقدامات كميته زيبا سازي شهرداري خواهد بود، به زودي مراحل تهيه و نصب آن آغاز خواهد شد .
لازم به ذكر است شهرداري مباركه در رويكردي جديد ، توجه ويژه خود را به مباحث و موضوعات فرهنگي ، اجتماعي ، تاريخي و معنوي معطوف داشته تا ضمن استفاده از المان هاي زيباي بصري در نقاط مختلف شهر ، به بازنمايي فرهنگ اصيل ايراني – اسلامي و زيبا سازي شهري بپردازد .

 

IMG_8102 IMG_8128

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا