کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39
شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مبارکه؛

همه دستگاه های شهرستان مبارکه موظفند نقشه مخاطرات حوزه خود را تهیه وبه مدیریت بحران فرمانداری تحویل نمایند

شناسه خبر: 81304 - پنجشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵ - سرویس: اخبار شهرستان مبارکه - چاپ

سلطانی معاون فرماندار با اشاره به اهمیت بررسی مسائل به صورت کارشناسی در شورای هماهنگی مدیریت بحران اظهار داشت : باید کارگروهایی تشکیل شودتا مسائل و مشگلات حوزه کاری شان را بررسی و کارشناسی کنند و نتایج را برای تصمیم گیری به شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ارجاع دهند.

وی نقش معتمدین و نیروهای انسانی را جهت جلوگیری از بروز حوادث عمدی و جلب مشارکت مردمی در مقابله با افزایش خسارات مهم برشمرد ،و با بیان غیرمترقبه بودن برخی حوادث از ادارات عضو ستاد بحران خواست با ارائه آموزشهای لازم وهمچنین برگزاری مانورهای نمادین وتمرینات ،شهروندان را برای رویارویی با شرایط نامطلوب آماده کرده ،وزمینه کاهش ،ومیزان آسیب پذیری را فراهم وتمهیداتی را در افزایش امکانات کمک رسانی وامدادی اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه امکانات دستگاههای شهرستان محدود است گفت: آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای پیشگیری ومقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

جواد سلطانی بر لزوم آمادگی همه ادارات و نهادهای شهرستان درمواجهه با بحرانهای احتمالی تاکید و گفت :کوتاهی و سهل انگاری دربرنامه ریزی و مدیریت بحرانها معضلات غیر قابل جبرانی ایجاد می نماید .

وی با اشاره به لزوم آمادگی کامل نیروها ، تجهیزات وامکانات ادارات بویژه ادارات خدمات رسان ، بر برگزاری جلسات و همایش های آموزشی ، راه اندازی تیم های داوطلب امداد ونجات ، آگاه سازی و آموزش شوراها ودهیاران وانجام اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان تاکید و گفت : همه دستگاه های شهرستان موظفند نقشه مخاطرات حوزه خود را تهیه وبه مدیریت بحران فرمانداری تحویل نمایند.

39
    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد