» عمومی » فرهنگی ادبی » جدایی دین از سیاست ناهنجاری‌های زیادی را در غرب منجر شده است
فرهنگی ادبی

جدایی دین از سیاست ناهنجاری‌های زیادی را در غرب منجر شده است

مهر 25, 1392 0010

غلامعلی حدادعادل در جمع دانشجویان خراسان شمالی آنان در غرب دین را در کلیساها محبوس کرده‌اند و اکنون شاهد فسادهای زیادی در کنار پاپ بوده و آن‌ها حق ندارند چیزی گفته یا اظهار کنند.

وی با تأکید بر اینکه آنان می‌خواهند تا چنین شیوه‌ای در نظام اسلامی پیاده شود، متذکر شد: اساساً آنان با انقلاب اسلامی به همین خاطر مخالفت دارند در حالیکه با تدابیر معمار انقلاب اسلامی دین اساس نظام اسلامی قرار گرفته است.

وی به بهانه‌جویی‌های غرب در قبال فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای نظام اسلامی هم اشاره کرد و افزود: دشمنان از سویی غنی‌سازی‌های صلح آمیز نظام اسلامی را که به دنبال استقلال بوده بهانه قرار داده و ما را به ادعای اینکه بمب هسته‌ای می‌سازیم، متهم می‌کنند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری اضافه کرد: این فشارها و تحریم‌ها برای این بوده که نظام ما می‌خواهد به سبک زندگی اسلامی زندگی کرده و به سبک غربی رفتار نکنند و گناه ما این است که می‌خواهیم استقلال داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: البته سبک زندگی اسلامی این نیست که در را روی خودمان ببندیم و با هیچ چیزی کاری نداشته باشیم، از این رو باید در روال زندگی به سبک زندگی اسلامی و به اصل خودمان باز گردیم

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: نهضت ازدواج آسان در کشور یک سبک زندگی اسلامی است که باید در جامعه پیاده شود.

حدادعادل گفت: یکی از امور مهمی که در سبک زندگی اسلامی و ایرانی از آن فاصله گرفتیم، ازدواج است.

وی با تأکید بر اینکه من از این رنج می‌برم که ازدواج در جامعه اسلامی ما چقدر سخت شده و چقدر به

مشاور عالی مقام معظم رهبری با بیان اینکه غربی‌ها خودشان را معیار،‌ الگو و میزان می‌دانند، گفت: آنان بقیه دنیا را با متر و تراز خودشان می‌سنجند و اینکه استکبار گفته می‌شود، تنها در عرصه جنگ و لشکرکشی نیست بلکه استکبار در نگاه فرهنگی هم است.

وی تصریح کرد: آن‌ها به گونه‌ای به ملت‌ها می‌نگرند که انگار به زیر پای خود می‌نگرند و به همین خاطر هر جا که می‌روند تلاش می‌کنند تا فرهنگ خودشان را غالب کنند.

حدادعادل با اشاره به تأثیر قرار گرفتن کشورهای حاشیه خلیج فارس از فرهنگ غربی گفت: این کشورهای حاشیه خلیج فارس را در نظر بگیرید این‌ها محل تاخت و تاز کشورهای غربی به ویژه آمریکا شده است و این‌ها تنها پایگاه نظامی ندارند بلکه پایگاه فرهنگی فعال نیز به راه انداخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مزبور در حاشیه خلیج فارس روز به روز فرهنگ خود را از دست می‌دهند، اظهار کرد: آنان حتی لباس ساده عربی هم که روزی مایه افتخار آنان بود، اکنون روز به روز کم‌رنگ می‌شود.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به بهره گیری غربی‌ها از رسانه‌ها و فناوری‌های نوین برای تحت تأثیر قرار دادن فرهنگ ملت‌ها گفت: در چنین مقطعی بوده که سبک زندگی اسلامی را رهبر انقلاب اسلامی را مطرح و مطالب مهمی را سال گذشته مطرح کردند.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی از یک فرهنگ، آداب، رسوم، هنر و سایر افتخارات بهره‌مند است، افزود: با این وجود اکنون همه چیز در حال تغییر است، از این رو طرح سبک زندگی به معنای بازگشت به فرهنگ اسلامی که ما را نسبت به سایر ملت‌ها متمایز می‌سازد.

حدادعادل با بیان اینکه اگر می‌خواهیم در دنیا سربلند باشیم باید سبک زندگی اسلامی را پیاده سازیم گفت: بی گمان ملتی که هویت نداشته باشد عزت ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید الگو گیری از فرهنگ غرب را کنار گذاشته و با اعتماد به نفس به فرهنگ اسلامی و دینی در این مسیر حرکت کنیم، اظهار کرد: آن نقطه مقابل سبک زندگی اسلامی تقلید غربی است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با طرح این سوال که چرا ما با این فرهنگ غنی برای دیگران الگو نشویم، گفت: چرا بایستی به خاطر عمل به سنت‌های خود احساس حقارت داشته باشیم ما نباید چشم بسته دنباله رو فرهنگ غرب باشیم.

حدادعادل در ادامه با تاکید بر اینکه شعار اصلی انقلاب اسلامی استقلال است، گفت: داشتن استقلال فرهنگی به عنوان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بسیار مهم بوده و نباید نسبت به فرهنگ بیگانه نگاه غربی داشته باشیم.

وی تصریح کرد:‌ نباید تصور کنیم که تمدن و پیشرفت در ساخت و سازهای مدرن بوده بلکه پیشرفت فرهنگی در اخلاق، ارزش‌ها و نوع رفتارها با یکدیگر است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت:‌ این شایسته نیست که از سبک زندگی اسلامی دور افتیم، باید به سبک زندگی اسلامی بازگشته و مسیری که تبیین شده را عملی سازیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون غرب با مشکلات زیادی مواجه است، گفت: 40 درصد از فرزندانی که در غرب متولد می‌شوند، نامشروع بوده و این به خاطر عدم پایبندی به نهاد خانواده است.

حدادعادل با تاکید بر اینکه خانواده بستر فرهنگ بوده و این کانون در غرب متزلزل است، افزود: امروز شاهد ناهنجاری‌های زیادی در غرب بوده که به خاطر سیاست‌های این کشورها است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد زارع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×