کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

افشای دلیل اصلی کندی سرعت اینترنت در روزهای اخیر

شناسه خبر: 729 - دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ - سرویس: فناوری اطلاعات - چاپ - نویسنده: میلاد زارع

در پی اظهارات مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران مبنی بر توقف فروش پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت مخابرات ایران و مشکلات بوجود آمده برای مشترکان اینترنت پرسرعت این شرکت، معاون شرکت ارتباطات زیرساخت، با اشاره به بدهی 4500 میلیارد ریالی مخابرات ایران و همراه اول به این شرکت، گفت: هنگامی که مشتریان مخابرات در پرداخت بدهی های خود تاخیر می‎کنند آن شرکت فورا ارتباط مشتریانشان را قطع می‎کند؛ در حالی که شرکت زیرساخت ضمن احترام به مشتریان خود تاکنون هیچ گاه با مشتریانش این گونه رفتار نکرده است.
به گزارش سیتنا، “مجید خباز” معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت ارتباطات زیرساخت در تشریح برنامه های جدید معاونت تحت مدیریتش، اظهار داشت: شرکت ارتباطات زیرساخت بر اساس برنامه ها و اهداف تبیین شده مطابق با اسناد بالادستی از جمله برنامه پنج ساله پنجم وسند چشم انداز 20 ساله مکلف به اجرای پروژه ها و برنامه های تعیین شده به عنوان متولی طراحی، اجرا و نگهداری شبکه مادر مخابراتی و ارتباطی کشور است.

 

خباز توضیح داد: اجرای این پروژه ها بستری مناسب و امن را برای برقراری ارتباط یکپارچه جهت ارایه سرویس های متعدد و عملیاتی شدن دولت الکترونیک فراهم می کند.

 

وی با اشاره به این نکته که بقای شرکت ارتباطات زیرساخت همانند سازمان های اقتصادی دیگر نیازمند منابع مختلف از جمله منابع مالی است، افزود: قطعا برای تامین منابع مالی جهت ارایه این خدمات به مردم عزیز کشورمان نیازمند پرداخت به موقع صورت حساب ها و بدهی ها توسط مشتریانی است که از خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت بهرمند هستند و بدحسابی و عدم پرداخت هزینه خدمات دریافت شده از سوی مشتریان اجرای این پروژه ها و طرح ها را دچار وقفه می کند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص مشتریان عمده این شرکت، گفت: شرکت مخابرات ایران و گروه شرکت های مخابرات استان ها، شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، سازمان صدا و سیما، شرکت های PAP ، نیروهای مسلح و سایر اپراتور های مخابراتی از جمله مشتریان عمده این شرکت هستند که از میان آن ها شرکت مخابرات ایران و همراه اول بیشترین بدهی را به شرکت ارتباطات زیرساخت دارند.

 

خباز در خصوص شیوه تعاملات مالی شرکت ارتباطات زیرساخت توضیح داد: قوانین موجود شیوه تعهدی را برای دریافت وجوه حاصل از ارایه خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت تعیین کرده است که براساس آن ابتدا خدمات را ارایه می کنیم سپس صورتحساب را صادر و پس از آن هزینه را مطابق تعرفه مصوب از مشتری دریافت می کنیم.

 

خباز تاکید کرد: از سوی دیگر دور تسلسل ناشی از این موضوع در کنار الزامات قانونی این شرکت برای پرداخت های مالی شامل پرداخت سود سهام دولت، مالیات عملکرد شرکت، فشار مضاعفی برای تامین منابع مالی ما ایجاد می کند که در نهایت به توقف یا تاخیر در اجرای طرح های توسعه و ارتقای خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت منجر می شود.

 

وی با اشاره به این نکته که شرکت ارتباطات زیرساخت اهتمام ویژه ای به شفاف سازی معاملات مالی و فنی خود با مشتریانش دارد، تصریح کرد: در جلساتی که طی چند سال اخیر بیش از 20 جلسه با مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران و همراه اول داشته ایم که تمامی مستندات و توافقات و صورتجلسه های آن موجود است و در نهایت تلاش شده است هیچ ابهامی در این تعاملات باقی نماند در مقابل ما از شرکت مخابرات ایران و همراه اول به عنوان عمده ترین مشتریان این شرکت انتظار داریم با پرداخت به موقع مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت ، مشکلی برای تامین منابع مالی پروژه های حاکمیتی این شرکت، فراهم نکنند؛ چرا که در نهایت طرح هایی که در این شرکت اجرا می شود زیرساخت ارایه تمام خدمات از راه دور، از جمله شبکه دولت الکترونیک، آموزش از دور، پزشکی از دور و…. است و نقشی بسزا در تسهیل ارایه خدمات سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی به تمامی هموطنان دارد و در صورت تاخیر و یا عدم اجرای این پروژه ها در نهایت هموطنانمان از عدم توسعه زیرساخت ها متضرر خواهند شد.

 

خباز با اشاره به میزان بدهی قابل توجه 4500 میلیارد ریالی شرکت مخابرات ایران و همراه اول به شرکت ارتباطات زیرساخت، افزود: هنگامی که مشتریان شرکت مخابرات ایران در پرداخت بدهی های خود تاخیر می کنند آن شرکت ها فورا ارتباط مشتریانشان را قطع و علاوه بر جریمه حتی هزینه قطع و وصل مجدد را از آن ها مطالبه می کند و تا بدهی خود را نپردازند، ارتباط آن ها را برقرار نمی کند؛ در حالی که شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن احترام به مشتریان خود تاکنون هیچ گاه با مشتریانش این گونه رفتار نکرده است.

 

وی ادامه داد: ضمن این که تمامی تبادلات ترافیکی و ارتباطات مشترکان شرکت های مخابرات استان ها و همرا اول در بستر ارتباطات بین شهری و بین الملل ارتباط فی مابین اپراتورهای تلفن ثابت یا سیار و همراه اول با دیگر اپراتورهای سیار لزوما با استفاده از شبکه مادر مخابراتی کشور و تجهیزات و مراکز زیرساخت کشور محقق می شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: این اپراتورها که هر سال از عملکرد مطلوب و برخورداری از درآمد های قابل توجه سالانه شادمان می شوند قانونا بایستی حق السهم استفاده از شبکه مادر مخابراتی و مراکز زیرساخت انتقال ترافیک را به موقع پرداخت کنند.

 

وی در بخش دیگری به تلاش شرکت ارتباطات زیرساخت برای حل اختلافات و مغایرت ها در خصوص املاک و تجهیزات اشاره کرد و گفت: شرکت مخابرات ایران پس از واگذاری به بخش خصوصی از واگذاری بخشی از املاک، ساختمان ها و تجهیزاتی که بر ضوابط تعیین شده می بایست در حوزه حاکمیت و شرکت ارتباطات زیرساخت باقی می ماند، خودداری کرده است.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد