» اخبار ایران و جهان » برنامه موشکی اهرم ایران در مذاکرات با غرب/تلاش برای تحریف بیانات
اخبار ایران و جهان

برنامه موشکی اهرم ایران در مذاکرات با غرب/تلاش برای تحریف بیانات

فروردین 12, 1395 0013

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم تقویت توان موشکی کشور بازتاب زیادی در رسانه های جهان داشته است که در این میان برخی رسانه های غربی و صهیونیستی با شیطنت هایی سعی در تحریف آن داشته اند.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: بیاناتروز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مداحان اهل بیت(ع) درباره لزوم حفظ توان نظامی و موشکی کشور، انتقاد از برخی چهره های داخلی که جهان آینده را صرفا جهان مذاکره و نه موشک خوانده بودند و تاکید بر این نکته که جهان آینده جهان مذاکره همراه با توان نظامی است، بازتاب وسیعی در رسانه های عمده جهان و منطقه داشت.

«المانیتور»، اظهارات روز گذشته رهبری را این گونه تفسیر کرد: این اظهارات بیانگر آن است که ایشان از مواضع خود در قبال آمریکا ـ که معتقد است علیه ایران طراحی و برنامه ریزی می کند ـ صرف نظر نکرده و از سویی پاسخی به برخی سیاستمداران داخلی است که خواستار بهبود روابط با آمریکا هستند.

به نوشته المانیتور، اظهارت رهبر انقلاب همچنین بیانگر آن است که موشک های ایران عاملی هستند برای وادار کردن آمریکا به حفظ فاصله امن خود با جمهوری اسلامی ایران.

خبرگزاری «جیحان» ترکیه نیز با پرداختن به بیانات معظم له در جمع مداحان کشور نوشت: رهبری ارشد ایران می گوید عصر مدرن، هم عصر گفت و گو است و هم عصر موشک.

همچنین «دیلی استار» در مطلبی در این خصوص نوشت: [آیت الله] خامنه ای می گوید موشک برای آینده ایران کلیدی است.

این رسانه همچنین اظهارات ایشان در خصوص لزوم تقویت توانمندی موشکی کشور را حمایت از آزمایش موشکی سپاه پاسداران در برابر انتقادهای غرب خوانده و پاسخی احتمالی به اظهارات برخی در داخل اعلام کرده است که هفته گذشته گفته بودند جهان آینده جهان گفتگو است و نه موشک.

رسانه صهیونیستی «آروتز شوا» نیز در شیطنتی رسانه ای سعی کرد نظر رهبری را در تضاد با نظر مردم معرفی کند به طوری که در ترجمه آن بخش از بیانات رهبری که فرمودند: «برخی از افراد هم می گویند…»، به جای استفاده از ترکیب «برخی از افراد» (some people) از واژه «مردم» (people) استفاده کرد.

این رسانه صهیونیستی همچنین در تلاش برای تحریف بیانات معظم له نوشت: [آیت الله] خامنه ای می گوید آینده موشک است، نه مذاکره.

«خبرگزاری فرانسه» نیز با اشاره به زمان بیانات مقام معظم رهبری که یک روز پس از نامه آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان به دبیر کل سازمان ملل صورت گرفته است بیانات ایشان را حمایت از آزمایش موشکی سپاه پاسداران و در پاسخ به موضع برخی افراد در داخل کشور خواند.

همچنین این رسانه فرانسوی نیز در تیتر خود سعی در تحریف بیانات ایشان کرد به طوری که در تیتر خود نوشت: [آیت الله] خامنه ای می گوید موشک تنها کلید امنیت ایران است و نه مذاکره.

همچنین «یورونیوز» اظهارات ایشان را پاسخی به توئیت هفته گذشته یکی از شخصیت های سیاسی ایران خواند.

«بی بی سی» نیز با پرداختن به این مسئله نوشت: رهبر ایران می گوید موشک نیز بخشی از آینده است. این رسانه انگلیسی در عین حال بیانات ایشان را پاسخی به اظهارات رئیس جمهور سابق ایران دانست.

«خبرگزاری رویترز» نیز در تیتری نوشت: [آیت الله] خامنه ای می گوید فقط مذاکره آینده ایران نیست، موشک ها هم هستند. همچنین این رسانه در تفسیر بیانات ایشان، آن را حمایت از آزمایش موشکی سپاه در قبال انتقادهای غرب اعلام کرد.

روزنامه انگلیسی «گاردین» نیز اظهارات ایشان را دفاع محکم از برنامه موشکی ایران خوانده و در تفسیر این بیانات نوشت: به اعتقاد ایشان کنار گذاشتن برنامه موشکی موجب می شود ایران اهرم فشار خود در مذاکرات با قدرت های جهانی را از دست بدهد.

http://media.mehrnews.com/d/2016/03/20/4/2032141.jpg

به این نوشته امتیاز بدهید!

م. موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×