کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39
دانلود آخرین شماره شمیم وطن؛

شماره 3 دو هفته نامه شمیم وطن (22 اسفند)

شناسه خبر: 67610 - شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - سرویس: رسانه های مبارکه, مطالب ویژه - چاپ - نویسنده: میلاد زارع

آخرین نسخه دو هفته نامه شمیم وطن را از پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه دانلود کنید…

دانلود شماره 3 دو هفته نامه شمیم وطن (22 اسفند)

 

سرمقاله: پایبندی به وعده های انتخاباتی؛ از حرف تا عمل

قصد نگارنده ورود به بحث توجه به وعد ههایی است که منتخبان در انتخابات به طرفداران خود و سایر افرادی که در پی جلب حمایت آنان هستند؛ و عامه مردم می دهند وعد ههایی که گاه با برنام ههای مدون و استاندارد همراه است و گاه نیز برای آنها هیچ برنامه مدونی وجود ندارد و تنها به توصیه مشاوران و اعضای اتاقهای فکر کاندیداها برای پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز مارتن انتخابات مطرح م یشود.

توجه منتخابان مردم را به موارد زیر جلب می نمایم:
۱- بیان وعده های انتخاباتی در محافل خصوصی و عمومی تبدیل به یک مطالبه و خواسته عمومی می شود و در صورت پیروزی کاندیدا، حق پیگیری را برای موکلین از نماینده منتخب ایجاد می کند.
خواه این موکلین جزء دسته طرفداران بوده باشند یا مخالفان. در صورت عدم تحقق این وعد هها در طول زمان، طرفداران دچار سرخوردگی می شوند و مخالفان فضایی را برای اثبات حقانیت کاندیدای مغلوب خود می یابند. بنابراین به وعده های خود به عنوان چاقوی دو لبه نگاه کنید.
۲- وعده های مطرح شده می بایست در حد اختیارات یک نماینده باشد و منافاتی با قوانین جاری کشور نداشته باشد. برای مثال تبدیل یک بخش به شهرستان می بایست بر اساس مقررات وزارت کشور انجام شود و تا زمانی که استاندارهای لازم رعایت نشود، تحقق چنین وعد های به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
۳- وعده های مورد نظر می بایست با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… کشور مطرح شوند.
۴- وعده های مورد نظر می بایست امکان پذیر و دست یافتنی باشند. ساده ترین مثال در این مورد، ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیان بیکار در بخش دولتی است.
۵- میزان تحقق وعده ها قابل اندازه گیری باشد. یکی از اشتباهاتی که کاندید اها در تبلیغات خود مرتکب می شوند، عدم بیان هدف مورد نظر خود به صورت واضح و شفاف است. برای مثال مشخص نمی کنند که قصد دارند به چه میزان شرایط فعلی را بهبود بخشند.
۶- فراموش نکنیم که امروزه وعده های انتخاباتی از طریق رسانه های مدرن به آسانی ثبت و ضبط می شوند و به آسانی قابل بازیابی و انتشار مجدد است.
اگر در گذشته به دلیل محدودیت رسانه ها به راحتی می توانستیم جلوی انتشار وعده ها را بگیریم و منکر حرفهایمان بشویم، باید بپذیریم که امروزه به لطف تکنولوژی های نوین ارتباطی امکان انکار وعده های داده شده وجود ندارد و این خود چالشی برای نمایندگان بدقول خواهد بود.
مدیر مسئول – محمد فتحی

تصویر صفحه نخست دو هفته نامه:

ShamimVatan-03-1

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد