» اخبار ایران و جهان » دولت در نحوه اجرای برجام احتیاط کند/ محکومیت جنایات آل سعود
اخبار ایران و جهان

دولت در نحوه اجرای برجام احتیاط کند/ محکومیت جنایات آل سعود

اسفند 19, 1394 008

مجلس خبرگان در بیانیه نوزدهمین اجلاس رسمی دوره چهارم خود تاکید کرده است: از دولت می‌خواهیم با دقت و احتیاط در نحوه اجرای برجام و توافقات صورت گرفته در راستای رفع تحریم‌ها اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار مهر، بیانیه نوزدهمین اجلاس رسمی دوره چهارم مجلس خبرگان در آخرین جلسه این اجلاس قرائت شد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اینک که با الطاف خداوند متعال، نوزدهمین و آخرین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) پایان می یابد نمایندگان مجلس خبرگان، ضمن تسلیت این داغ غم بار به محضر مبارک حضرت بقیة الله الاعظم «عجل الله تعالی فرجه الشریف»، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه ای «مدظله العالی» و ملت شریف ایران اسلامی، بر مطالب زیر تأکید می‌نماید:

1. ولایت فقیه که بنیانگذار عظیم الشأن انقلاب اسلامی، آن را رمز آسیب ناپذیری کشور می‌دانست ـ محور وحدت عمومی و از مبانی ریشه دار در تفکر دینی ماست. سخن ولی امر، فصل الخطاب منازعات است. ولایت فقیه همواره در برابر تهاجم خارجی، استبداد داخلی و عوامل بیگانه، سدی خلل ناپذیر و حافظ دیانت، امنیت و حریت مردم عزیز ایران بوده است. ولایت فقیه نه تنها آموزه‌ای است که جمهوری اسلامی به جهان ارائه کرده، بلکه اصل پیروزی انقلاب اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی و استقرار نظام دینی از ثمرات این باور عمیق است. از این رو، مردم آگاه و دیندار ما قدر این نعمت بزرگ را می‌دانند و با تمام توان از آن دفاع کرده و می‌کنند. خبرگان رهبری نیز با اذعان به جایگاه خطیر و رفیع ولایت فقیه، بر حفظ و پاسداری از این جایگاه تأکید نموده و از مسئولان و خدمتگزاران کشور به ویژه شخصیت‌های تأثیرگذار به طور جدّی می‌خواهد در موضع‌گیری‌های گفتاری و عملی خود، دستور العمل‌ها و هشدارهای رهبری را مورد توجه قرار دهند و خطوط قرمزی را که در رویدادهایی نظیر فتنه 88 ترسیم کرده‌اند و هم‌چنین خطر نفوذ را همواره مدّنظر داشته باشند.

2. نظام اسلامی ما با دو ویژگی اساسی «خاستگاه مردمی» و «تعهد اسلامی» تعریف می شود و در استمرار و استحکام خویش، بدان وابسته است. تضعیف یا کمرنگ‌شدن هر یک از پشتوانه‌های جمهوریت و اسلامیت نظام، زمینه آسیب‌پذیری آن را فراهم می‌سازد. از این رو، دشمنان کینه توز همواره تمام تلاش خود را برای القاء یأس و ناامیدی در بین مردم و جداکردن آنان از نظام اسلامی به کار گرفته‌اند، اما حضور با صلابت و دشمن‌شکن شما مردم آگاه و با بصیرت در راهپیمایی 22 بهمن و نیز شرکت گسترده و پرشور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این بار نیز نقشه شوم مستکبران جهان را نقش بر آب کرد. مجلس خبرگان، ضمن محکوم نمودن اقدامات مداخله جویانه دشمنان قسم خورده نظام، حضور یکپارچه و باشکوه ایرانیان سرافراز در خلق حماسه‌ای دیگر و دفاع از آرمانها و رهنمودهای امام امت و مقام معظم رهبری را ارج می‌نهد و خدای متعال را بر این نعمت بزرگ، سپاس می‌گوید.

3. مجلس خبرگان رهبری، ضمن قدردانی ویژه از شورای محترم نگهبان، وزارت کشور، رسانه ملی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و تمامی مجریان و ناظران دست اندرکار برگزاری این دوره از انتخابات تأکید می‌کند اینک که انتخابات دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی در سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» با شور و حرارتی وصف ناپذیر، برگزار و بار دیگر وجود مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شد؛ حال نوبت منتخبان مردم است که به فرموده رهبر معظم انقلاب، سپاسگزاری شایسته را در خدمت صادقانه به مردم و کشور و نظام اسلامی محقق سازند؛ ساده‌زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسؤولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه‌های بدخواهان و خائنان، منش جهادی در اندیشه و عمل و در یک جمله، کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا را برنامه دائمی خویش در دوران این مسؤولیت بدانند و به هیچ قیمت از آن تخطی نکنند.

4. مجلس خبرگان رهبری اذعان دارد که در شرایط کنونى کشور، در صورتى مى‌توان از آینده اى روشن سخن گفت و دلها را با امید و نشاط، گرم داشت که شعارهاى انقلاب را از انحصار گروه‌ها، خارج کرده و بر محور قانون اساسى و ولایت فقیه، همه امّت را براى ساختن کشورى سرافراز، آباد و مستقل، بسیج نموده و ضمن توجه به این اصل که تقویت جریان فتنه و اصحاب آن، خط قرمز انقلاب است؛ با سعه صدر و گشاده رویى و وحدت و همدلی از آن‌چه به تقابل و تعارض نیروهاى فداکار و انقلابى مى‌انجامد و در نهایت، جبهه انقلاب را در برابر ضد انقلاب، تضعیف مى‌کند، بپرهیزیم.

5. جهان اسلام، هم‌چنان با مسائلى روبروست که هیچ مسلمان متعهدى نمى‌تواند نسبت به آن‌ها بى-تفاوت باشد. جنایات رژیم صهیونیستى و حامیان غربی ـ عربی آن در حمایت از تروریسم و برافروختن شعله‌هاى فتنه در کشورهای اسلامی عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، فلسطین، شهادت عالم مجاهد شیخ محمدباقر نمر النمر، یورش به منزل علّامه شیخ ابراهیم زکزاکی و کشتار شیعیان مظلوم نیجریه، ایجاد و پشتیبانی از تفکر تکفیری ـ داعشی که دامن خودشان را نیز گرفته و قرار دادن مجاهدان اصیل حزب‌الله لبنان در لیست گروههای تروریستی، نمونه اى از سیاست‌هاى خصمانه و دخالت‌هاى سلطه طلبانه دولت آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی است؛ گرچه خوشبختانه مقاومت دلاورانه ارتش و نیروهای مردمی در این کشورها؛ به ویژه در عراق که با وحدت و انسجام خود تحت زعامت مرجعیت دینى، این سیاست هاى دشمن را با دشوارى جدّى مواجه ساخته است. مجلس خبرگان، حمایت از ملت های مظلوم و دفاع از حقوق انسانى آنان را وظیفه ی خویش دانسته و بر استقلال و رهایى کشورهای مسلمان از تحت سلطه‌ی نیروهاى متجاوز و تفکرات افراطی وهابی و سلفی تأکید مى‌کند و انسجام، وحدت و بیدارى اسلامى را، به عنوان یک راهبرد اساسى در مقابل هجوم بی‌رحمانه‌ی دشمن به مقدسات اسلامى و اقدامات تفرقه افکنانه می داند.

6.‌برخود لازم می‌دانیم از اقدامات ارزشمند سربازان گمنام امام زمان(عج)، نیروهای مسلح زمینی، هوایی و دریایی ارتش، سپاه و نیروهای بسیج، در راستای ایجاد امنیت و اقتدار ملی تشکر‌کنیم به ویژه برای برگزاری رزمایش «ولایت 94» دلاورمردان نیروی دریایی ارتش و رزمایش «اقتدار ولایت» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به خوبی نشان دهنده ی قدرت بازدارندگی و آمادگی ایران اسلامی برای مقابله با هر گونه تهدید علیه انقلاب، نظام اسلامی و تمامیت ارضی کشور است.

7.صیانت، تعمیق و گسترش فرهنگ اسلامى و مبارزه با ابتذال فرهنگى، عامل بقاء و تداوم حیات سیاسى ـ اجتماعى و هویت ملى و انقلابى ما خواهد بود. لذا بر همگان؛ به ویژه بر دولت و دستگاههای مسؤول لازم است که در کلیه عرصه‌ها به پاسدارى و دفاع از فرهنگ غنى اسلامى و مبارزه با نابسامانی‌ها و توطئه هاى فرهنگى و حرکات ساختارشکنانه در شکل‌های مختلف که هدف آن کم رنگ کردن ارزش‌های انقلاب است، تلاش کنند و بخصوص نسبت به نهادینه‌سازی سبک زنگی اسلامی و حمایت از کانون خانواده و سیاست ازدیاد نسل اهتمام ورزیده و اجازه ندهند تا بیگانگان و فریب خوردگان و مزدوران اجانب، خواسته‌های خود را بر ملت ما تحمیل نمایند.

8. ضمن تقدیر و تشکر از خدمات سه قوه؛ از دولت محترم می‌خواهیم با دقت و احتیاط در نحوه اجرای برجام و توافقات صورت گرفته در راستای رفع تحریم‌ها اقدام نماید و ضمن اجتناب از توسعه ی بازار مصرف برای بیگانگان و توجه به اولویت‌ها و نیازهای اصیل، بداند که راه نجات کشور از مشکلات، اتکال به لطف لایزال الهی، اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش بومی و توانمندی داخلی است و باید به نحوی عمل کرد که جامعه از روحیه‌ی مصرف‌گرایی، اشرافی-گری و آنچه که موجب اشتهای کاذب است؛ دور بماند. مجلس خبرگان رهبری، موفقیت بیشتر دولت، دستگاه‌های مختلف و همه ی مسؤولان خدمتگزار را از درگاه خداوند مسألت می‌نماید و امیدوار است که مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی پیوسته در راستای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی، آرمانهای حضرت امام«قدس سره‌الشریف» و رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بیش از پیش تلاش‌کنند و بخصوص در ایجاد اشتغال برای جوانان و تسهیل شرایط ازدواج و گشایش در معیشت مردم همت گمارند.

9. فجایع مصیبت بار حج امسال بخصوص حادثه منی و جان باختن جمع کثیری از ضیوف الرّحمان و مؤمنانِ مهاجر الی‌الله از کشورهای گوناگون که موجب جریحه‌دار شدن قلوب همه مسلمانان، آزادگان جهان و خانواده‌های داغدار این عزیزان شد نشان داد رژیم بی کفایت سعودی که ادعای خدمت به حرمین شریفین را دارد، نه تنها نمی‌تواند از عهده ی برگزاری مراسم حج برآید، بلکه با بهانه های واهی ماه‌هاست که زنان، کودکان و مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می‌کشد. مجلس خبرگان رهبری، ضمن محکوم نمودن آل سعود به خاطر عدم توانایی در اداره‌ی مراسم حج ابراهیمی و پاسخگو نبودن در برابر این جنایتِ غیر قابل گذشت؛ اقدام این کشور در حمله ددمنشانه به ملت بی‌دفاع یمن را نیز محکوم نموده و از سازمان‌های بین المللی و مجامع مدعی حقوق بشر می‌خواهد که با تعیین کمیته‌های حقیقت یاب، ابعاد جنایات این رژیم را پی‌گیری و بررسی نمایند.

10.در آستانه ی‏ فرا رسیدن سال نو انتظار مى‏رود همگان شادى خود را با نیازمندان تقسیم و در حمایت از اقشار آسیب‏پذیر، مشارکت فعال داشته باشند و با احترام به قانون، بستر نشاط و آرامش و معناى حقیقى زندگى را در کشور فراهم آورده و ان شاءالله سالی توأم با معنویت و بهروزی را شروع نماییم.
در پایان آخرین اجلاسیه‌ی دوره‌ی چهارم مجلس خبرگان، ضمن بیعت مجدد با رهبری و تجدید پیمان با آرمان‌های حضرت امام خمینی(قدس‌سره‌الشریف) بنیانگذار انقلاب اسلامی، یاد و خاطره‌ی آن امام بزرگوار، شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، رؤسای فقید خبرگان رهبری حضرات آیات مشکینی و مهدوی کنی(رحمة‌الله¬علیهما) و تمامی نمایندگان فقید این مجلس به ویژه مرحوم آیت‌الله خزعلی و مرحوم آیت الله واعظ طبسی ـ که از خدمتگزاران صدیق انقلاب و مطیع امام و رهبری بوده و در زمان تولیت آستان قدس رضوی خدمات شایانی نمودند ـ را گرامی می‌داریم و از خداوند متعال برای آنان، علوّ درجات و برای مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی، سلامتی و توفیق روزافزون مسئلت داریم.

والسلام علیکم و رحمة الله برکاته
مجلس خبرگان رهبری

http://media.mehrnews.com/d/2016/03/08/4/2022076.jpg

به این نوشته امتیاز بدهید!

م. موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×