کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

چک کردن گوشی همسرم ؛ درست یا غلط ؟؟

شناسه خبر: 6474 - شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ - سرویس: اخبار ورزشی - چاپ - نویسنده: میلاد زارع

درمورد میل شدید و وحشتناک به چک کردن گوشی موبایل همسر و درست یا غلط بودن آن با یک روانشناس صحبت کرده.ایم.
از بیشتر کسانی که به من برای مشاوره مراجعه می.کنند شنیده.ام که خیانت همسرانشان از طریق اس.ام.اس، ایمیل و فیسبوک بوده است. من باور ندارم که این روش.های ارتباطی باعث باز شدن فضا برای خیانت می.شود. فقط گرفتن مچ آدم.ها را آسان.تر می.کند.

بعضی.ها نمی.توانند جلو خودشان را برای چک کردن.های مداوم بگیرند. ارباب رجوع.هایی داشته.ام که موبایل.های همسرانشان را چک می.کرده.اند. بیشتر.آنها زن بودند و اکثرشان بعد از اینکه یکبار مچ همسرشان را در خیانت گرفته بودند به این کار روی آورده.اند. اعتماد بین آنها شکسته شده و اضطراب زیادی درمورد رابطه.شان دارند. چه موضوع این باشد چه نباشد، کسی که مدام همسرش را چک می.کند دچار عدم امنیت و مشکلات مربوط به اعتمادبه.نفس است.

در مواردی که کسی قبلاً به آنها خیانت کرده و همسر کنونی.شان کاملاً معصوم است، موقعیتی بسیار ناعادلانه ایجاد می.شود. زوج.هایی را دیده.ام که مرد کاملاً به همسر خود وفادار بوده اما باز هم همسر او مدام در حال چک کردن او بوده است. بعضی اوقات وقتی زنی نمی.تواند به اضطراب خود غلبه کند، شکافی بین آنها ایجاد می.کند و رابطه بر هم می.خورد.
خیلی وقت.ها هم مردهایی کاملاً وفادار را دیده.ام که فقط بخاطر اینکه همسرشان بی.اندازه آنها را متهم به خیانت کرده است، دست به خیانت زده.اند. آنها به نقطه.ای رسیده.اند که فکر کرده.اند وقتی اینقدر باید برای کاری که نکرده.اند متهم شوند، پس بهتر که آن کار را انجام دهند. در چنین مواردی خیلی ناراحت.کننده است که ببینیم ترس از خیانت همسر باعث شده که بدترین ترس او به واقعیت تبدیل شود.

وقتی اعتمادی شکسته می.شود، دوباره اعتماد کردن خیلی سخت است. همه چیز به گرفتن یک تصمیم هوشیارانه از اعتماد به کسی برمی.گردد. باید از خودتان بپرسید، شفافیت در یک رابطه به چه معناست؟ آیا چک کردن گوشی.های همدیگر نشانه شفافیت است یا عدم امنیت؟ این چک کردن.های مضطربانه هیچ جایی در یک رابطه شفاف ندارد.

وظیفه من بعنوان یک متخصص مشاور این است که به این افراد پارانوئید کمک کنم بتوانند دوباره اعتماد کنند. یک راه برای انجام این کار این است که کمکشان کنم بفهمند که وقتی با بی.اعتمادی به کسی نگاه می.کنند، همه چیز مشکوک به نظر خواهد رسید. حتی اگر ایمیل.های خودمان را مشکوکانه چک کنیم، بالاخره یک ایمیل مشکوک پیدا خواهیم کرد. اگر نگاهتان اینطور باشد هر نوع صحبتی را ممکن است تیک زدن ببینید. اگر به دنبال پیدا کردن سند و مدرک برای شیطنت همسرتان هستید، مطمئناً آن را خواهید یافت.

من زوج.ها را تشویق می.کنم که به جای این، سعی کنند مچ همدیگر را در مواقعی که کار خوبی انجام می.دهند بگیرند. گرفتن مچ همدیگر در مواقعیکه کار بدی انجام می.دهیم هیچ عاقبت خوشی ندارد و هیچکس هم دوست ندارد بداند که کسی او را مدام کنترل می.کند.
همچنین اگر کسی بخاطر اینکه همسرش قبلاً به او خیانت کرده است، مدام او را چک کند، من طرف او را می.گیرم. غلبه بر شکسته شدن اعتماد کار بسیار سختی است. فردی که خیانت کرده است باید بداند که او مسئول به وجود آمدن این پارانویا و شکاکیت است و به همین دلیل نمی.توانند به چک کردن.های مداوم همسرش اعتراض کنند.

اما اگر کسی عادت به چک کردن همسر خود دارد بدون اینکه قبلاً خیانتی صورت گرفته باشد، به این معنی است که اعتماد به نفس بسیار پایینی دارد. احتمالاً نگران هستند که اگر مراقب نباشند، همسرش فردی جذاب.تر از آنها پیدا کند. خیلی.ها را دیده.ام که با این نوع حسادت.ها همسرانشان را از خود دور کرده.اند. پس مراقب باشید: اگر شما هم اهل اینطور چک کردن.های آزاردهنده هستید، فقدان اعتماد شما می.تواند به خیانت همسرتان در آخر منجر شود.
اگر زوجی با چنین موقعیتی پیش من بیایند، به آنها خواهم گفت که رابطه.شان روی یک زمین لرزان است. به آنها می.گویم که «دست بردارند، یا از این چک کردن.ها مداوم و یا از رابطه.شان.» بودن در رابطه.ای که نتوانید اعتماد کنید هیچ ارزشی ندارد.

در یکی از افسانه.های یونانی خوانده.ام که خدای عشق گفته است، «عشق در جایی که اعتماد نیست نمی.تواند وجود داشته باشد.» من با او موافقم. اگر نتوانید به همسرتان اعتماد کنید، چهار انتخاب دارید: یا به آن رابطه خاتمه دهید و کسی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید؛ یا تصمیم بگیرید که دوباره به همسرتان اعتماد کنید؛ یا تصمیم بگیرید که ساکت بمانید و بی.اعتمادی.تان را فقط پیش خودتان نگه دارید؛ و یا برای حل مسائل و مشکلات بی.اعتمادی.تان از متخصص کمک بگیرید./مردمان

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد