اخبار شهرستان مبارکهمطالب ویژه

امام جمعه دیزیچه: فرا رسیدن انقلاب به سی و هشتمین بهار، نشانه بلوغ و پختگی آن است

امام جمعه دیزیچه در نماز جمعه این شهر گفت: فرا رسیدن انقلاب به سی و هشتمین بهار  ،نشانه بلوغ و پختگی آن است/حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات نفس و روح تازه ای به کالبد جامعه انقلابی میدمد.

امام جمعه شهر دیزیچه در خطبه اول در بحث مرگ و قیامت فرمودند: در دیدگاه عرفا مرگ بر چهار قسم میباشد اول مرگ لعنت که مخصوص کافران است.وی دومین دیدگاه را مرگ حسرت برشمرد که مخصوص گنه کاران است و سومین را مرگ کرامت که ویژه مومنان است معرفی نمود.حجت الاسلام و المسلمين صانعی  آخرین قسم دیدگاه عرفا پیرامون مرگ را مرگ مشاهدت که از آن پیامبران و معصومین بیان نمود.
ایشان گفتند زنده بودن عبارت است از زندگی به حق نه به جان و نه به دنیا و فرمودند یکی دنیا را پلی میداند برای عبور کردن ولی دیگری خانه ابدیت روی این پل می سازد که با خرابی آن سقوط انسان حتمی است.
ایشان در خطبه دوم ضمن توصیه  مجدد نمازگزاران به تقوای الهی به آغاز دهه فجر  انقلاب اسلامی و سالروز ورود امام در 12 بهمن پرداخته و رسیدن انقلاب به بهار  سی و هشتم نشانه بلوغ و پختگی انقلاب اسلامی دانستند و بر حفظ دستاورد های انقلاب تاکید کردند.
ایشان با بیان اینکه انقلاب ما هویت  و جوهره اصلی خود را از حماسه های عظیمی همچون بعثت، غدیر و عاشورا را گرفته است .
وی براستمرار  هویت دینی و مکتبی انقلاب و اصالت بخشیدن به احکام الهی تاکید نمودند.
و فرمودند تا زمانی که هویت دینی و مکتبی  انقلاب  حفظ شود هیچ نگرانی و رعب و وحشتی در حفظ انقلاب نداریم.
ایشان با اشاره به انتخابات پیش روی که تجلی حضور و وفاداری مردم نسبت به انقلاب اسلامی است.از آحاد مردم خواستند که با حضور گسترده در انتخابات نفس و روح تازه ای به کالبد جامعه انقلابی بدمند.

 

49d82f433 93ff0b0eaa 9120e8550 03501859  c1c4ac1b fe66c8ad 5d5be4f85baa4abfa36

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا