کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

امروز بزرگ ترین میدان مبارزه با دشمن، مهار رکود، گرانى، رفع بیکارى و مقابله با آسیب اجتماعى است

شناسه خبر: 61209 - جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - سرویس: اخبار ایران و جهان - چاپ

امروز بزرگ ترین میدان مبارزه با دشمن، خلق فرصت هاى شغلى، مهار رکود و گرانى، رفع بیکارى و گره گشایى از معضلات مردم و مقابله با آسیب هاى اجتماعى و فساد در انواع و اقسام مختلف آن مى باشد و لذا بر مسؤولان دلسوز است تا دشمن را بیش از گذشته مأیوس کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، متن بیانیه پایانى بیست و سومین گردهمایى سراسرى ائمه جمعه کشور به شرح ذیل است:

 

قال الله تبارک و تعالى: «وَدَّ الَّذِینَ کَفَروا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ اَسْلِحَتِکُمْ وَ اَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَةً وَاحِدَةً» (نساء/ 102)

خداوند سبحان را حمد و سپاس بى پایان که در ظل عنایات و توجهات امام عصر(عج) و در پرتو زعامت بزرگ معمار انقلاب اسلامى حضرت امام خمینى(قدس سره الشریف) و در سایه سار هدایت و مدیریت حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه اى(ادام الله ظله) کاروان انقلاب اسلامى حرکت خود را به سوى افق هاى روشن، با صلابت و اقتدار ادامه مى دهد تا به فضل الهى با غلبه مستضعفان بر مستکبران، بسترساز قیام و دولت کریمه مهدوى(عج) و تحقق وعده الهى «لیظهره على الدین کله» باشد.

بیست و سومین گردهمایى سراسرى ائمه جمعه سراسر کشور در سال «دولت و ملت؛ همدلى و همزبانى» را در حالى به پایان مى بریم که کام دل و جانمان، لبریز از شهد برکات معنوى و رهنمودهاى عزت آفرین رهبر حکیم و بصیر انقلاب اسلامى است که با ترسیم جایگاه و رسالت عظیم نهاد مقدس نمازجمعه به عنوان قرارگاه ایمان، تقوا و بصیرت، مسؤولیت و مأموریت تازه اى را در شرایط کنونى متوجه همه ما ساخت.

شرایط امروز منطقه و جهان و بلکه امت اسلام، شرایطى است سخت و پیچیده و هر آن آبستن اتفاقات و حوادثى است ناگوار؛ در این میان نقش ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهورى اسلامى که برخاسته از اراده ملى و وحدت و همدلى است، نقشی است بى بدیل.

چه بسا همین نقش آفرینى مؤثر است که سران استکبار به ویژه شیطان بزرگ آمریکا و عوامل مزدورشان در منطقه را با محوریت رژیم مسلمان کش و کودک‌کش آل سعود براى مقابله با ایران اسلامى که منادى وحدت جهان اسلام است، به صحنه آورده است.

از این روى ما شرکت کنندگان در همایش سراسرى ائمه جمعه کشور که این بار تحت عنوان «نقش نمازجمعه در ایجاد همدلى و همزبانى» گردهم آمده ایم، با اداى احترام به مجاهدت‌هاى خالصانه ملت بزرگوار ایران اسلامى و تعهد به پاسدارى از فرهنگ قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) و دستاوردهاى سترگ انقلاب اسلامى، لازم مى دانیم موارد ذیل را به استحضار علما و اندیشمندان جهان اسلام و ملت شریف و مسؤولان محترم کشور برسانیم:

 

1. ما ائمه جمعه سراسر کشور، وحدت کلمه، همدلى و همزبانى دولت و ملت، همبستگى دینى و تبعیت از رهنمودها و تحقق منویات ولى امر مسلمین حضرت امام خامنه اى(مدظله العالى) را یک سرمایه ماندگار براى رسیدن به قله هاى عزت و پیشرفت ایران عزیز مى دانیم و هم چنان بر صیانت از جایگاه الهى ولایت فقیه به عنوان اصلى ترین میراث حضرت امام خمینى(ره) تأکید مى نمائیم.

 

2. مهم ترین سرمایه پیش برنده امت اسلام، همواره سه عنصر ایمان، بصیرت و اتحاد و نیز دورى از هرگونه غفلت و تشتت و اختلاف بوده است که البته ملت بزرگ ایران اسلامى با همین پشتوانه عظیم توانسته است در برابر توطئه ها و فتنه هاى گوناگون، راست قامت و استوار بماند، لذا ضمن تأکید بر ضرورت تعمیق وحدت تمامى آحاد امت اسلام اعم از شیعه و سنى، رمز رسیدن به امنیتى پایدار و آرامش جهان اسلام را مقاومت و مجاهدت در برابر فتنه هاى شوم سران استکبار به ویژه مبارزه بى امان با جریانهاى تکفیرى و داعشى مى دانیم و از این طریق حامیان بین المللى و منطقه اى این جریانهاى تروریستى را به شدت محکوم مى نمائیم.

 

3. تمرکز آمریکا روى منطقه غرب آسیا، با جاذبه هاى انرژى و ژئوپلوتیک و به ویژه رشد فزاینده اسلام ناب و تمرکز روى ایران اسلامى و تشیع به عنوان قلب تپنده جهان اسلام، نشانه و اماره اى است بر ناتمامى طمع و دشمنى آمریکا نسبت به ملتهاى آزاده به ویژه مردم مقاوم و شریف ایران اسلامى و لذا ضمن تأکید بر ضرورت رصد همه جانبه نقشه هاى شوم و توطئه هاى شیطان بزرگ آمریکا، با تأسى از مولا و مقتدایمان امام خامنه اى(مدظله العالى) اندیشمندان و به ویژه جوانان غرب و شرق جهان را به شناخت عمیق تر اسلام و سیره پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و اهل بیت طاهرینش(ع) فرا مى خوانیم و در همین راستا تهاجمات گسترده رسانه اى و القاء موهومات و تبلیغات بى اساس ناشى از سیاستهاى شوم استکبارى در جهت اسلام هراسى و شیعه هراسى را قاطعانه محکوم مى نمائیم.

 

4. به فضل الهى، انتخابات فراروى مجلس خبرگان رهبرى و مجلس شوراى اسلامى، آوردگاه دیگرى براى حضور هوشیارانه و غزتمندانه ملتى خواهد بود که با درک کامل از فرصت ها و تهدیدهاى پیش روى نظام اسلامى و با عبرت و الهام از حوادث تلخ و شیرین گذشته به ویژه فتنه آمریکایى 88 و حماسه غرورآفرین نهم دى ماه، مجالسى در تراز دهه چهارم انقلاب اسلامى (دهه پیشرفت و عدالت) را شکل خواهند داد، تا على رغم میل و آرزوى دشمنان فتنه انگیز داخلى و خارجى، با افراشتن پرچم ولایتمدارى، کارآمدى و ارزش مدارى، دسیسه هاى دشمن خارجى و عوامل نفوذى داخلى شان را نقش بر آب سازند و لذا از نامزدهای انتخاباتی و رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی انتظار می‌رود در راستای منافع و مصالح ملی، رعایت فرایند قانونی را در اجرای انتخاباتی با شکوه و درخور شأن ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی در دستور کار خود قرار بدهند.

 

5. بر این باوریم که دو اولویت مهم کشور در حال حاضر، به فرموده رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامى (اقتصاد و پیشرفت علمى) است، در همین ارتباط از دولت محترم خواستاریم که با تمام امکانات و قوا، حل مشکلات و پیشرفت اقتصادى مبتنى بر سیاستهاى «اقتصاد مقاومتى» و حمایت همه جانبه از استمرار تولید علم و فناورى را در دستور کار خود قرار بدهد. بر این اعتقادیم که ارتقاى شگفت انگیز علمى و فناورى ایران اسلامى در دهه اخیر، مرهون حاکمیت آرامش و ثبات و شکل گیرى و تحکیم فضاى دینى و اخلاقى در دانشگاه ها بوده است، لذا ضمن تأکید بر ضرورت تقویت و استمرار این فضا و رویه منطقى و عقلانى، انتظار می‌رود راه ورود عوامل افراطى و تنش آفرین به حریم دانشگاه ها و محافل علمی قاطعانه مسدود گردد.

 

6. امروز بزرگ ترین میدان مبارزه با دشمن، خلق فرصت هاى شغلى، مهار رکود و گرانى، رفع بیکارى و گره گشایى از معضلات مردم و مقابله با آسیب هاى اجتماعى و فساد در انواع و اقسام مختلف آن مى باشد و لذا بر مسؤولان دلسوز کشور است تا با همت و مدیریت جهادی، مسیر زندگى توأم با عزت اقشار مختلف را هرچه بیشتر فراهم آورند تا دشمنان انقلاب و نظام در راهبرد ایجاد فاصله میان ملت با نظام و انقلاب، بیش از گذشته مأیوس و ناامید گردند.

 

7. با توجه به اشتباهات راهبردى مکرر دولت سعودى در حمایت آشکار و پنهان از گروه هاى تکفیرى و تروریستی و روشن کردن آتش جنگ و فتنه برادرکشى در عراق و سوریه و لبنان و بحرین و کشتار بى رحمانه مردم مظلوم یمن و با اقدام مرموز پائین آوردن قیمت نفت و خسارت وارد کردن به ملت خود و دیگر کشورهاى منطقه و بى تدبیرى در مراسم حج امسال و از همه مهمتر جنایت ددمنشانه اخیر در اعدام 47 نفر از عناصر شیعه و سنی و در رأس آنها شهادت عالم مظلوم شیخ نمر باقر النمر، زمان آن فرارسیده است که شورایى متشکل از کشورهاى اسلامى مدیریت مراسم حج را که متعلق به همه مسلمانان است، بدست گرفته تا جهان اسلام دیگر شاهد جنایات مدعیان دروغین خادم‌الحرمین و حوادث خونین مکه و منى نباشد.

 

8. آزادى قدس شریف و رهایى ملت مظلوم و بى دفاع فلسطین را آرمان بلند انقلاب اسلامى و راهبرد سرنوشت ساز حضرت امام خمینى(ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبرى(مدظله العالى) براى جهان اسلام و رمز دستیابى به آن را وحدت و اتحاد آحاد مسلمین و حمایت همه جانبه آنان از مقاومت اسلامى و انتفاضه فلسطین دانسته و در راستاى تحقق این آرمان سترگ، تمامى ظرفیت ها و حمایت هاى مادى و معنوى خود را به کار گرفته و تنها راه حل مسأله فلسطین و بلکه مهار بحران منطقه را انحلال و زوال رژیم صهیونیستى و خروج صهیونیستهاى غاصب از سرزمین هاى اشغالى، می‌دانیم.

در پایان بار دیگر تأکید نموده و معتقدیم که یگانه رمز عبور از بحرانهاى متعدد داخلى، منطقه اى و بین المللى و تأمین منافع ملى ایران اسلامى، وحدت دولت و ملت، پرهیز از حاشیه گرایى و ایجاد تنش در جامعه، دیپلماسى فعال و هوشمندانه و عزتمندانه حول محور اطاعت تام و تمام از ولى امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمى امام خامنه اى(ادام الله ظله) مى باشد.

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/10/18/139410181200526816867014.jpg

39
    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد