اخبار ایران و جهان

دولت یازدهم را با این وضعیت باید “دولت دود و رکود” نامید

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عملکرد دولت در مسئله رکود و مبارزه با دود و آلودگی‌هوا بسیار ضعیف است که در صورت عدم توجه باعث ایجاد بی اعتماد در بین مردم خواهد شد، زیرا مردم به امید رفع مشکلات به آقای روحانی رای دادند.

محمد کوثری عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: رئیس جمهور سال 92 در زمان تبلیغات از نامزدهای ریاست جمهوری وعده‌هایی را به ملت دادند که متأسفانه تاکنون موفق به رفع هیچ یک از آنها نشده است.

وی ادامه داد: ایشان در خصوص رفع تحریم‌ها وعده‌هایی  دادند که نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه چرخش سانتیریفیوژ نیز در حال کم شدن است، در حوزه محیط‌زیست و مخصوصاً آلودگی هوا تاکنون هیچ کار جدی از سوی دولت در جهت رفع آن صورت نگرفته و متأسفانه سازمان محیط‌زیست به جای اینکه به رفع آلودگی هوا برسد بیشتر به مسائل سیاسی توجه دارد و با توجیهاتی از قبیل سرب در بنزین از کوتاهی خود سر باز می‌زند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس افزود: اگر در خصوص آلودگی هوا دولت تنها اعلام می‌کرد که برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دارد باز این موضوع قابل توجیه بود اما در خصوص این موضوع هیچ برنامه‌ای ارائه نشده است.

کوثری تصریح کرد: آقای روحانی در عین حالی که شعار می‌دهد دولت نقد شود اما در مقابل انتظار دارد هیچ کس او و دولتش را نقد نکند، رکورد در کشور وجود دارد و دولت می‌توانست با یک برنامه ساده و توجه به اقتصاد مقاومتی به راحتی رکورد را از بین ببرد و با آن مقابله کند.

وی تأکید بر اینکه دولت برای رفع مشکلاتی از جمله آلودگی هوا که روزانه چندین نفر را به کام مرگ می کشاند اقدام جدی نمی‌کند، گفت: دولت اگر همین رویه را ادامه دهد نه تنها در انتخابات مجلس موفق نخواهد شد بلکه مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز به او اعتماد نمی‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد دولت در جلوگیری از کاهش رکود و مبارزه با دود بسیار ضعیف است و در صورت عدم توجه باعث ایجاد بی اعتماد در بین مردم خواهد شد،  زیرا مردم به امید رفع مشکلات به آقای روحانی رای دادند.

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1394/07/08/139407082052164556207124.jpg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا