خانواده

ابتلا به اوتیسم با این نشانه

کودکان اوتیسمی را با چه علائمی می توان شناخت و آیا مات و مبهوت شدن و خیره شدن آنان بمدت طولانی می تواند خبر از این بیماری در آنان بدهد!

مریم رئوفی  مرز تشخیص کودکان سالم و اوتیسمی را درخودماندگی کودکان اوتیسمی دانست و گفت: کودکان اوتیسمی دچار نوعی عقب ماندگی‌های ذهنی هستند.

این دکترای مشاوره روانشناسی با مهم دانستن تشخیص به موقع اختلالات اوتیسمی، گفت: خانواده‌ها با تشخیص به موقع اوتیسم در کودکان خود می‌توانند کمک‌های زیادی را به آن‌ها بکنند و مهارت‌های زندگی را به آنان بیاموزند.

رئوفی مشکل اصلی کودکان اوتیسمی را در برقراری ارتباط دانست و گفت: کودکان اوتیسمی معمولاً ساعت‌ها مات و مبهوت چیزی می‌شوند. به عنوان مثال ساعت‌ها به چرخش لباسشویی خیره می‌شوند و یا مدام با یک شیء بازی می‌کنند و یا مدام دستهایشان را تکان می‌دهند.

وی با بیان اینکه کودکان اوتیسمی اغلب از نظر رشد زبانی و ارتباطی با مشکل مواجهند، گفت: این کودکان معمولا در تکلم مشکل دارند.

رئوفی با بیان اینکه تا سنین چهار سالگی دوران حساس رشدی در کودکان به حساب می‌آید، گفت: کودکان اوتیسمی در دوران حساس رشد دچار اختلالاتی در رشد زبانی، تفکر، مهارت و… می‌شوند.

وی با بیان اینکه تشخیص کودکان اوتیسمی تا یک سالگی مشکل است، گفت: وجود رفتارهایی مثل نپذیرفتن آغوش مادر، بی تفاوتی و بی انگیزگی و نداشتن تماس چشمی را می‌توان از علائم اولیه اوتیسم در کودکان عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه اوتیسم به دوران بزرگسالی فرد منتقل می شود، گفت: کودکان اوتیسمی در برقراری ارتباط با اطرافیان خود با مشکل مواجه می‌شوند و توان برقراری ارتباط با دیگران را ندارند.

وی افزود: کودکان اوتیسمی در صورت عدم رسیدگی به آنها بزرگسالانی درخودمانده و عقب مانده بار خواهند آمد.

http://www.hidoctor.ir/wp-content/uploads/2015/07/images.jpg85686.jpg

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا