کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

اعلام جزئیات کنکور سراسری ۹۳/ اعمال ۲۵درصدی سوابق تحصیلی/ آغاز ثبت نام از ۱۶آذر

شناسه خبر: 3528 - دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - سرویس: علمی آموزشی - چاپ - نویسنده: سعید

به گزارش سایت شمس شهرستان مبارکه ، داوطلبان‌ متقاضي‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ براي‌ پذيرش دانشجو در دوره‌هاي‌ روزانه‌، نوبت دوم، نيمه حضوري، مجازي و بين الملل دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالي، سال ۱۳۹۳ و كد رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي می توانند براي‌ شركت‌ در آزمونهاي‌ مذكور از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمایند.
ثبت نام از روز شنبه شانزدهم‌ آذرماه‌ ۱۳۹۲ از طريق شبكه اينترنتي اين سازمان آغاز و در روز شنبه (بيست و سوم آذرماه‌ ۱۳۹۲ پايان‌ مي‌پذيرد. داوطلبان‌ مي‌توانند در مهلت‌ مقرر بر اساس توضيحات ذيل براي شركت در آزمون سراسري سال ۱۳۹۳ ثبت نام نمايند.

الف) تکالیف داوطلبان‌ براي‌ شركت‌ در آزمون:‌
داوطلب‌ شركت‌ در آزمون‌ بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد.
۱- خريد كارت اعتباري ثبت‌نام
۲- مراجعه به سايت اينترنتي وزارت آموزش و پرورش http://dipcode.medu.ir براي دريافت كد سوابق تحصيلي (اطلاعات دانش‌آموزي براي داوطلبان مشمول احتساب سوابق تحصيلي، شامل ديپلمه‌هاي سال ۱۳۸۴ تا سال۹۲ با عنوان رشته هاي تحصيلي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي)
۳- ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان ۱۶/۹/۹۲ لغايت ۲۳/۹/۹۲
۴- پرينت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور‌
۵- حاضر شدن در محل‌ و حوزه امتحاني تعيين‌ شده در كارت شرکت در آزمون‌

ب) ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون:‌
ثبت‌نام براي شركت در آزمون‌های کلیه دوره‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي سال ۱۳۹۳ فقط از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org امكان‌پذير است. داوطلبان لازم است ابتدا نسبت به پرداخت هزينه خريد كارت اعتباري ثبت‌نام در آزمون به شرح ذيل، اقدام نموده و سپس مراحل بعدي را به انجام برسانند.

۱-پرداخت هزينه خريد كارت اعتباري:
داوطلب مي‌تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمايشي اصلي (علوم رياضي و فني يا علوم تجربي و يا علوم انساني) در گروه آزمايشي هنر و زبان خارجي نيز متقاضي شود. به عبارت ديگر هيچ داوطلبي نمي‌تواند بطور همزمان، در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني شركت نمايد.
۲- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون سراسري سال ۱۳۹۳:
متقاضيان ثبت‌نام در آزمون سراسري سال ۱۳۹۳، با دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون از سايت اين سازمان، ضمن مطالعه دقيق آن براي اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه ايثارگران كه در اين دفترچه راهنماي درج شده در صورتي كه داراي شرايط مندرج در دفترچه ‌باشند، مي‌توانند به عنوان داوطلب در اين آزمون ثبت‌نام نمايند.
۳- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام

تذكر مهم:
-مطابق مصوبه اولين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو و در راستاي اجراي قانون سنجش وپذيرش دانشجودردانشگاهها ومراكز آموزش عالي كشور (مصوب مجلس محترم شوراي اسلامي) سوابق تحصيلي موجود ( اعلام شده از وزارت آموزش وپرورش ) آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را طي سالهاي ۱۳۸۴ لغايت ۱۳۹۲ اخذ نموده‌اند و دروس امتحاني آنها بصورت نهايي و سراسري برگزار شده، مشمول اعمال سوابق تحصيلي مي باشند و سوابق تحصيلي تراز شده آنها به ميزان حداكثر ۲۵ درصد تأثير قطعي در نمره كل نهايي آنان اعمال خواهد شد.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد