کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

افزايش کيفيت سطح در توليد تختال فولاد مبارکه اصفهان

شناسه خبر: 3435 - یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - سرویس: اخبار شهرستان مبارکه - چاپ - نویسنده: سعید

به گزارش سایت شمس شهرستان مبارکه ، کیفیت سطح در تولید تختال فولاد مبارکه اصفهان افزایش یافت.
با تغییر در طراحی محصول فولاد تولیدی در این مجتمع ، کیفیت سطحی تختال 23درصد افزایش یافت.
رییس برنامه ریزی و کنترل تولید ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه گفت: با ارتقای کیفیت سطح تختال ، 157 میلیارد ریال سود حاصل این شرکت شد.
آقای ابراهیمی افزود: کیفیت داخلی 3414که در استاندارد بین المللی17100 DIN آلمان معادل St37 است، در دسته بندی فولادها از نظر درصد کربن در گروه فولادی متوسط کربن قرار گرفته است.
وی گفت: از آنجایی که محدوده درصد کربن آنالیز شیمیایی ، این نوع فولاد را در زمره فولادهای حساس به ترک در فرآیند تولید تختال قرار می داد، در صورت وجود کوچکترین مشکل در فرآیند، باعث تولید تختال با درصد بالای عیب ترک طولی در فرآیند ریخته گری می شد.
آقای ابراهیمی افزود : با توجه به اینکه در فولاد مبارکه سالانه بیش از یک و نیم تن تختال با این نوع کیفیت تولید می شد، بنابراین بروز این ترک های طولی هزینه های ناخواسته زیادی به شرکت تحمیل می کرد.
وی گفت: مراحل طراحی کیفیت جایگزین با همکاری واحد متالورژی و روشهای تولید و گروه فنی تولید صورت پذیرفت و کیفیت جدید طراحی شده با نام 3019 با سه ذوب تستی به مرحله تولید رسید.
رییس برنامه ریزی و کنترل تولید ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه افزود :‌ اجرای این طرح نتایج چشمگیری روی کاهش عیوب ترک طولی تختال داشته به نحوی که عیوب ترک طولی در این محصول بیش از 23 درصد کاهش یافت وعیوب کل آن هم از 30درصد به کمتر از 10 درصد رسید.
آقای ابراهیمی گفت: پس از اجرای این طرح، درصد ضایعات ناشی از برش تختال از حدود6 درصد به کمتر از4 درصد و قراضه حاصل از اصلاح تختال از 47دهم درصد به 28دهم درصد کاهش یافته است.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد