اخبار ایران و جهان

مبالغ اضافه در قبض های تلفن ثابت به مردم بازگردانده می‌شود/ اینترنت تا 2 سال آینده به حد مطلوب می‌رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که مبالغ اضافه ای که در قبض های تلفن ثابت آمده است از قبض های بعدی کم شده و به مردم بازگردانده می شود، گفت: به دنبال گسترش زیرساخت ها هستیم تا دو سال آینده اینترنت قابل قبولی به مردم ارائه کنیم.

به گزارش سایت شمس شهرستان مبارکه و به نقل از مهر محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هئت دولت در پاسخ به این سوال که طی ماه گذشته بدون این که قبضی صادر شود برخی از تلفن های ثابت قطع شده است، اظهار کرد: مبالغ اضافه ای که در قبض های تلفن ثابت آمده است از قبض های بعدی کم شده و به مردم بازگردانده می شود.

وی درباره افزایش پهنای باند اینترنت نیز اظهارداشت: برنامه صد روزه ای در این زمینه داریم که پهنای باند از 71 گیگابایت بر ثانیه 25 درصد افزایش یابد. امیدواریم سال آینده پهنای باند اینترنت را به 150 گیگابایت بر ثانیه برسانیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: برای افزایش پهنای باند داخلی که هم اکنون حدود 500 گیگابایت بر ثانیه است، برنامه ریزی کرده ایم که به 800 تا 900 گیگابایت بر ثانیه ارتقا دهیم.

وی با بیان این که درخواست برای اینترنت بسیار است ادامه داد: به دنبال گسترش زیرساخت ها هستیم تا دو سال آینده اینترنت قابل قبولی به مردم ارائه کنیم. برنامه دو تا سه سال آینده را تعریف و طرح هایی را مشخص کرده ایم که با همکاری دولت و مجلس هماهنگی های لازم در حال انجام است.

واعظی با اشاره به لایحه ای که دو هفته قبل در مجلس تصویب شد گفت: این لایحه به وضع ارتباطات و مخابرات کشور سامان جدی خواهد داد.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گفت:شورای عالی فضای مجازی به ما فرصت یک ماهه داده که مدل مفهومی و چارچوب فنی خود را درباره شبکه ملی اطلاعات ارائه کنیم. منتظریم که درجلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی چارچوب های ما را بپذیرند تا اقدامات فنی و عملیاتی را آغاز کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا