» عمومی » ورزشی » تبانی در فوتبال ملی و باشگاهی از سلفی گرفتن چند بازیکن مهمتر است؟
ورزشی

تبانی در فوتبال ملی و باشگاهی از سلفی گرفتن چند بازیکن مهمتر است؟

اردیبهشت 4, 1394 006

کمیته اخلاق انگار مسئله مهمتری از سلفی گرفتن بازیکنان ندارد و این کار را به پیگیری سوژه تبانی ترجیح می دهد!

احمدرضا براتی – کارشناس حقوقی فوتبال – خبرآنلاین :اخبار کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم قابل تامل به نظر می رسد. در شرایطی که آیین نامه اخلاقی فیفا باید ها و نبایدهای مهمی را برای اهالی فوتبال ترسیم کرده است و خط مشی تقریبا قابل قبولی برای فوتبالی ها و دست اندرکاران این کمیته تعیین کرده است اما مشخص نیست که چرا عملکرد این کمیته فاصله غیرقابل قبولی با حوزه قانونی آن دارد . واضح تر آنکه این کمیته دقیقا از همان مسایلی فاصله گرفته و به آنها ورود نمی کند که وظیفه اصلی آن است و برعکس دقیقا به مواردی ورود می کند که مطلقا ارتباطی به این کمیته ندارد .

در شرایطی که حسب اخبار ناخوشایند منتشرشده در خصوص رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال ، اوضاع سوال برانگیزی بر رقابتهای این لیگ حاکم است تا جاییکه ممکن است اعتبار این گروه از رقابتها مخدوش و بی اعتبار شود اما متاسفانه کمیته اخلاق در این خصوص هیچگونه اقدام موثر و ملموسی انجلم نمی دهد . همچنین و در شرایطی که برخورد قانونی با دارندگان کارتهای معافی غیرقانونی سربازی ، مطالبه تمامی شهروندان ایرانی و البته تکلیف قانونی این کمیته است اما باز هم مشخص نیست که چرا این کمیته در قبال این موضوع بسیار مهم سکوت اختیار کرده و منفعلانه برخورد می نماید .

همین یکی دو روز است که می شنویم یک شرطبند آسیایی در خاطراتش که از داخل زندان منتشر می شود به دستکاری نتایج حداقل دو مسابقه تیم ملی فوتبال ایران اشاره می کند و این موضوع بسیار بسیار مهم با هیچ واکنشی از سوی کمیته اخلاق مواجه نشده است .

در عین حال و گاه گاه اخباری منتشر می شود که بعنوان مثال این کمیته درخصوص نحوه و شرایط گرفتن عکس سلفی توسط بازیکنان اعلام نظر می نماید و یا چندی پیش بود که درمورد خالکوبی برخی بازیکنان فوتبال هشدارهایی از سوی این کمیته منتشر شد . صرفنظر از خوب یا بد بودن مواردی چون عکس سلفی و یا خالکوبی ، این سوال مطرح است که کدام مهمتراست : اخذ کارت معافیت غیرقانونی و پیچاندن خدمت سربازی یا گرفتن عکس سلفی ؟ خالکوبی حساسیت برانگیزتر است یا ادعای دستکاری مسابقات فوتبال ؟

15-1-27-25718unnamed

به این نوشته امتیاز بدهید!

م. موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×