کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

معاون فرماندار شهرستان مبارکه: تامین سلامت، بستر توسعه اجتماعی و اقتصادی است

شناسه خبر: 28466 - دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - سرویس: اخبار شهرستان مبارکه, مطالب ویژه - چاپ

معاون فرماندار شهرستان مبارکه گفت: تأمین سلامت جسمی و روانی و اجتماعی بعنوان بستر توسعه اجتماعی و اقتصادی تلقی می شود.

به گزارش پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه، محمد رضا اعتمادی روز دوشنبه در اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان مبارکه در سال 94، گفت: تلاش کارکنان بخش بهداشت و درمان و پزشکان شهرستان مبارکه و همدلی و همزبانی مردم باعث خواهد شد در سال جدید پیشرفت های چشمگیر در تحقق اهداف نظام سلامت دولت تدبیر و امید داشته باشیم.

اعتمادی با اشاره به جایگاه حاکمیتی حوزه سلامت و اهمیت و اولویت کارگروه مربوط اظهار داشت: در گذشته مقوله سلامت یک پدیده شخصی بوده اما با نوسازی جوامع و ایجاد دولت های مردمی و مدرن این موضوع تبدیل به یک حق و درخواست اجتماعی در داخل کشورها شده و در زمره تعهدات بین المللی قرار گرفته است.

اعتمادی با اشاره به اینکه امروز نظام سلامت در کشورهای مختلف شکل گرفته است، گفت: سیمای سلامت امروز دگرگون شده و مسأله نابرابری سلامت و دسترسی به خدمات سلامت بعنوان یک شاخص توسعه دنبال می شود.

وی با اشاره به برکات نظام جدید سلامت به عنوان افتخار اجرایی دولت تدبیر و امید برای مبارکه اظهار داشت: بخشی از مشکلات زیر بنایی و نیروی انسانی این بخش با اجرای طرح تحول برطرف شده و یا در حال پیگیری می باشد.

اعتمادی خواستار تعامل و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از بیماریهای شایع در فصول مختلف سال شد و ادامه داد.

در ادامه این نشست دکتر شهرام حاجیان رئیس شبکه بهداشت و درمان مبارکه بر اجرای مصوبات جلسه قبل و یگیری برای اجرای مصوبات تاکید کرد.

81578403-6400314

39
    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد