اخبار شهرستان مبارکهمطالب ویژه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مبارکه : حفاظت از محیط زیست ، باید از آموزش و پرورش در اذهان نهادینه شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مبارکه گفت : طبق بیانات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به لزوم حفاظت از محیط زیست ، باید از آموزش و پرورش در اذهان نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه، دکتر افروز باقری در مراسم نمادین پاکسازی محیط از آلودگیها و کاشت فضای سبز در شهر مبارکه با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست را باید از مدارس شروع کرد گفت : با توجه به شرایط خشکسالی و کمبود منابع آبی، جهت فرهنگسازی و ایجاد تحکیم و تعلق زیست محیطی باید نهال حمایت و حراست از محیط زیست را در قلب و ذهن دانش آموزان کاشت و باید از مدارس شروع کرد.

دکتر باقری گفت : محیط زیست شامل کلیه منابع خدادادی ائم از آب ، خاک ، هوا ،جانوران ، گیاهان و کلیه منابعی است که در تداوم شبکه حیات و فرایند زیستن دخیل هستند.

دکتر باقری گفت : درختان به عنوان اندام های تنفسی زمین و یک فیلتر طبیعی جهت حذف آلودگیها از اهمیت خاصی برخوردارند.

وی با بیان اینکه همه ما باید نقش حافظان و بهره وران از محیط زیست را داشته باشیم افزود : بدین معنا که هرگونه توسعه همگام با طبیعت باشد و ضمن استفاده از آنها نسبت به حفظ و حراست آن نیز اقدام نماییم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مبارکه گفت :کاشت فضای سبز مناسب و حفاظت از فضای سبز موجود باعث حفظ خاک و جلوگیری از ایجاد ریزگردها ، تصفیه و تلطیف هوا ، حفظ منابع آبی موجود و اثرات مفید زیست محیطی دیگری خواهد شد.

دکتر باقری گفت : در این راستا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مبارکه با مشارکت شهرداری مبارکه ، اداره منابع طبیعی و آموزش و پرورش با برگزاری مراسم نمادین پاکسازی محیط از آلودگیها و کاشت فضای سبز مناسب ،لزوم مشارکت ارگانهای مختلف و نیز نقش اساسی آموزش و فرهنگ سازی در حفاظت از منابع طبیعی و زیستی را به نمایش گذاشت.

لازم به ذکر است در این مراسم 50 نفر از دانش آموزان و تعدادی از مسئولان شهرستان مبارکه بصورت نمادین محیط اطراف بلوار خیام شهر مبارکه را از آلودگیها پاکسازی کردند و تعدادی نهال غرص کردند.

IMG_8308

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا