کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

اهل سنت احترام به امام حسین(ع) و ماه محرم را واجب می‌‌دانند

شناسه خبر: 2576 - جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ - سرویس: اخبار ایران و جهان - چاپ - نویسنده: میلاد زارع

مولوی عبدالباری صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امام حسین(ع) برای احیای مجدد اسلام و تقویت دین قیام کردند و در مقابل منافقین و اولاد ابن‌سبع ایستادند.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد افزود: ما اهل سنت این غم بزرگ را همیشه در دل خود داشته و داریم و به کسانی که بخواهند این نهضت عظما را از قلب مسلمین جهان محو کنند، مقابله خواهیم کرد.

عبدالباری صالحی بیان کرد: اهل سنت عزاداری را بصورت ظاهری ندارند ولی این غم بزرگ را همیشه با خود همراه دارند و اگر مراسم بصورت ظاهری برگزار نمی‌کنند، دلیل به دشمنی با اهل بیت نیست.

وی گفت: اهل سنت در خطبه نماز جمعه که واجب است نام امام حسین(ع) و امام حسن(ع) و مادر بزرگوارشان کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه زهرا (س) را می‌برند.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد اظهار کرد: از عقاید اهل سنت است که اگر کسی به اهل بیت رسول خدا، به ازواج مطاهرات، صحابه رسول الله احترام نگذارد و محبت آنها را در دل خود نداشته باشد نه تنها سنی نیست بلکه مسلمان هم نیست.

عبدالباری صالحی تصریح کرد: اهل سنت عقیده دارند که محبت به اهل بیت را بردل خود داشته باشند  و تمام کار ها و رفتارهای آن بزرگواران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی گفت: ما آن زمانی می‌توانیم از پیروان حقیقی امام حسین(ع) قرار بگیرم که بدانیم آن امام برای چه قیام کرده است و اعمال و گفتار و رفتار آن بزرگوار را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد بیان کرد: امام حسین(ع) و امام حسن(ع) جزء کسانی هستند که سادات به آنها وصل می‌شوند و از طریق آنها به پیامبر وصل می‌شوند.

عبدالباری صالحی افزود: احادیث زیادی دارند اهل سنت که از امام حسین(ع) رسیده است و به آن عمل می کنیم.

وی گفت: با شهادت امام حسین(ع) در صحرای کربلا  چنان ظلمی در آنجا رقم خورد که تاریخ اسلام تاکنون به خود ندیده است و آن گل خوشبوی پیامبر را در سرزمین کربلا از ما گرفته اند.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل سنت تایباد افزود: اهل سنت در تمام ایام زندگی با یاد آن بزرگواران هستند و احترم با آنان را واجب می دانند چرا که جزء عقیده ما هستند و در قلب خود ناراحت هستند.

عبدالباری صالحی گفت: ما باید به اعمال آن بزرگواران عمل و سرلوحه کار خود قرار دهیم و اگر این کار انجام داده ایم می توانیم بگویم جزء عزاداران واقعی آن امام هستیم و اگر عزاداری بکنیم و به فرمان آن بزرگواران عمل نکینم می توان گفت جزء پیروانشان نیستیم.

وی گفت: هر کس بخواهد به صحابه رسول الله، اهل بیت، الخصوص تنها دختر رسول خدا حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزندان پاک آن حضرت امام حسین (ع) و امام حسن (ع) خدای نکرده توهین، اهانت و به آرامگاه آنها تعرض بکنند ما در مقابل آنها خواهیم ایستاد.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد