شهدامطالب ویژه

بیوگرافی هنرمند بسیجی شهید محمد صادقی/به مناسبت سالگرد شهادت(شهدای شهرستان مبارکه)

پایگاه خبری شمس شهرستان مبارکه، مختصری از زندگی شهید: شهید محمد صادقی در سال 1348 در خانواده ای مذهبی در محله دهنو شهر مبارکه به دنیا آمد. ایشان از ابتدا نسبت به کمک به دیگران خصوصاً افراد سالخورده اهتمام ویژه ای داشت به گونه ای که در بین آشنایان زبانزد شده بود.

ایشان علاقه زیادی به پرورش گل و گیاه و هنر های دستی داشت، وی در حین تحصیل نیز با بسیج دانش آموزی سپاه ناحیه مبارکه همکاری ویژه ای می نمود. ایشان بعد از گذراندن دوره امدادگری، به عنوان امدادگر به جبهه حق علیه باطل اعزام و سرانجام در روز بیست و دوم بهمن ماه 1364 در عملیات والفجر 8 در منطقه عملیاتی فاو عراق در حال سجده به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

IMG-20150211-WA0047

وصیت نامه شهید محمد صادقی
ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم واموالهم بان لهم الجنة یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون ویقتلون وعداٌ علیه حقاٌفی التوراة والانجیل والقرآن ومن اوفی بعهد من الله فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به وذالک الفوز العظیم. (توبه   111)
خدا جان ومال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده.آنها در راه خدا جهاد می کنند که دشمنان دین را بقتل برسانندویا خود کشته شوند این وعدهقطعی است بر خدا وعهدی است که در تورات وانجیل وقرآن یاد فرموده واز خدا باوفاتر به عهد کیست؟ای اهل ایمانشما به خود در این معامله بشارت دهیدکه این معامله با خدا به حقیقت سعادت وپیروزی بزرگی است.
با سلام ودرود بیکران بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (موعود) فرمانده کل جبهه های نور علیه ظلمت وبا سلام ودرود بر رهبر کبیر انقلاب فرمانده کل قوا وسلام بر ارواح مطهر کلیه شهدا از صدر اسلام تا کربلای حسین واز کربلای حسین (ع) تا کربلا ایران ودر آخر سلامبر کلیه رزمندگانی که جبهه های نور علیه ظلمت را با مناجات خود عطر آگین می کنند.
بارالها : اینک که برای خشنودی تو در ستیزم چه با هوای نفس خویش وچه رودررو با کفار از تو می خواهم که شربت گوارای شهادت را به من بنوشانی (آمین).
بارالها :اینک که بازگشتم مرا بپذیر گرچه قابل پذیرش نیستم.
معبودا :تو رابه قطرات خون گلوی اصغر امام حسین(ع) وبه لحظه خداحافظی حسین با زینب کبری تورا به لحظه ظهور آقا امام زمان (عج) تو را به پهلوی شکسته زهرا (س)تو رابه اشک چشم یتیمان در انتظاربابا تو رابه اشک مادران عزیز از دست داده :حال دیگر من روسیاه را به درگاه پر مهرت راه بده.
الهی حمد وثنایم را بپذیر وهدایتم فرما وشهادت در راهت را نصیبم گردان ای ارحم الراحمین.
حال سخنی با برادران ودوستان عزیزم :این دوست کوچک وحقیر را که در دل جز خیرخواهی برایتان نداشته باشد عفو کنید که عفو ازبزرگان است.برایم دعا کنید وهمیشه در نماز جماعت وجمعه شرکت کنید وبه کارهایی که مشغول می شوید باعلاقه مندی وجدیت نگاه کنید وآنها را باکمال دقت ومراقبت انجام دهید.
واما سخنی با مسئولین جمهوری اسلامی :سعی کیند بیشتر به درد دل مردم رسیده وتا آنجا که درتوان دارید مشکلات مردم را حل نمایید وکمتر برادران وخواهران(ارباب رجوع) رادر اداره جات در انتظار بگذارید واز کاغذ بازیها دست بردارید.
امت شهید پرور قدراین امام امت را بدانید ولحظه ای از آن وجود ذی قیمت جدا نشوید ودر نمازهای جمعه وجماعت شرکت کنید ودر همه حال پشتیبان ولایت فقیه باشید.وحدت را حفظ واز صحنه خارج نشوید جنگ را در رأس همه مسائل قرار بدهید وبه جبهه ها هجوم آورید مسئله جنگ را یکسره کنید وبدانید که در این جنگ یا پیروز می شویم ویا شهید وبه قول امام عزیزمان که فرمودند :مامثل امام حسین(ع) وارد جنگ شده ایم وبایستی همچون حسین(ع) هم بجنگیم.

واما پدر عزیزم :ای کسیکه خود متحمل رنج وزحمت وکوشش برای بزرگ کردن من بوده ای مرا ببخش که نتوانستم حق فرزندی خود را انجام دهم در عزای من صبر پیشه کن که خدا صابران را دوست دارد واز تو می خواهم که بعداز شهادت من با اخلاق ورفتار عالی ادامه دهنده راه من باشید.
واما ای مادر دل سوخته ام :ای عزیز من، ای مادر که با زحمات طاقت فرسا و با بیدار شدن هایت شبها پرستاریم کردی ومرا به این حد رساندی من کسی نیستم که از زحمات عالی تو قدردانی کنم خدا از توسپاس گذاری کند. اوبهشت را زیر پای شما مادران فداکار قرار داده است. ای مادر ای آرام بخش وجودم وای مهربانم ای کسی که زبان عاجز از وصف توست، مادرجان فرشته خوبی ها بعداز من چشمان پاک ومطهرت را آلوده به اشک مکن برای من که جز زحمت برای تو نبوده است گریه مکن  ،مادر جان لباس سیاه نپوش ودر عزایم گریه مکن زیرا من عزیزتر از علی اکبر نیستم.
واما درآخر برادران عزیزم :مرا حلال کنید که نتوانستم برای شما برادر خوبی باشم واز اینکه برادرانی همچون شما دارم افتخار می کنم،برادرانم بعداز من وشهادتم صبر پیشه کنید وسعی کنید که ادامه دهنده راه من باشید.
“والسلام”
ولی در آخر از شما می خواهم که اگر راه کربلا باز شد وشما به آنجا رفتید بنده حقیر را یاد کنید.
همیشه دعا گویی رزمندگان ورهبر کبیر انقلاب باشید.

اجرکم عندالله
بنده حقیر خداوند صادقی
13/11/64

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
از عمر مابکاه وبر عمر او بیفزا (الهی آمین یارب)

IMG-20150211-WA0044 IMG-20150211-WA0043 IMG-20150211-WA0045

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا