کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

شهردار مبارکه: پرداخت نشدن عوارض آلایندگی شهرداری‌ها را با زیان مواجه کرده است

شناسه خبر: 106462 - پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - سرویس: اخبار شهرستان مبارکه, مطالب ویژه - چاپ - نویسنده: میلاد زارع

شهردار مبارکه گفت: سال ۱۴۰۱ هیچ‌یک از شهرداری‌های کشور، استان اصفهان و شهرستان مبارکه نتوانستند عوارض آلایندگی را دریافت کنند، در حالی که شهرداری‌ها دریافت‌کننده بخشی از عوارض آلایندگی هستند و باید دستورالعمل‌هایی ذیل این قانون تدوین شود، در غیر اینصورت شهرداری‌ها متحمل زیان می‌شوند.

محمدمهدی احمدی اظهار کرد: تکالیف قانونی که از محل پرداخت عوارض آلایندگی برای شهرداری‌ها تعریف شده است، به صورت روزانه، ماهانه و سالانه جاری و در دست اقدام است و انتظار می‌رود که عوارض آلایندگی نیز به‌موقع پرداخت شود.

وی با اشاره به وظایف شهرداری در ارائه خدمات به شهروندان، افزود: امکان تأخیر در حراست از فضای سبز شهری و محدود کردن خدمات شهرداری در زمینه حمل‌ونقل عمومی به شهروندان وجود ندارد.

شهردار مبارکه خاطرنشان کرد: شهرداری وظیفه حراست از فضای سبز را بر عهده دارد و عوارض آلایندگی بخشی از ردیف‌های هزینه‌ای سالانه شهرداری را تشکیل می‌دهد.

احمدی با بیان اینکه امیدواریم امسال بتوانیم عوارض را دریافت و تکالیفمان را به بهترین نحو اجرا کنیم، تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ عوارض آلایندگی پرداخت نشد و پرداخت صنایع به شهرداری‌ها تا حدی مبهم بود، اما امیدواریم در سال ۱۴۰۲ اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی اضافه کرد: در حوزه عوارض آلایندگی از سال گذشته و با ابلاغ جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، تکالیفی بر عهده دستگاه‌های متولی از جمله سازمان محیط زیست و سازمان امور مالیاتی نهاده شد.

شهردار مبارکه ادامه داد: شهرداری‌ها دریافت کننده بخشی از عوارض آلایندگی هستند و باید دستورالعمل‌هایی ذیل این قانون تدوین شود.

احمدی تاکید کرد: سال ۱۴۰۱ هیچ‌کدام از شهرداری‌های کشور، استان اصفهان و شهرستان مبارکه نتوانستند عوارض آلایندگی را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم در سال جاری بتوانیم عوارض آلایندگی را دریافت کنیم، گفت: این عوارض برای بهبود شرایط، توسعه فضای سبز و بهبود حمل‌ونقل که در کاهش آلودگی هوا مؤثر است، ضرورت دارد؛ با این وجود شهرداری مبارکه برای کنترل و کاهش آلودگی‌ها به شیوه‌های مختلف اقدام و به وظایف خود در برابر شهروندان عمل می‌کند.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد