کانال تلگرام پایگاه خبری شمس
39

گزارش خبری / نشست هماهنگی و برنامه ریزی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع

شناسه خبر: 102823 - شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - سرویس: شهرداری مبارکه - چاپ - نویسنده: mld

نشست هماهنگی و برنامه ریزی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مبارکه برای بررسی مسائل و مشکلات هر یک از بخش های  زیر مجموعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مبارکه نیوز  ، معاون توسعه و منابع شهرداری مبارکه در این نشست با اشاره به جایگاه تخصصی مدیریت منابع انسانی در ساختار شهرداری مبارکه، گفت: در این ساختار بستر مناسبی برای برنامه ریزی و بازتعریف فرآیندها، هم راستا با اهداف نظام سلامت اداری که همواره مورد تاکید و اهتمام شهردار محترم بوده فراهم شده است.

سعید باقری افزایش بهره وری، آسان سازی و سرعت بخشیدن به فرآینده و فعالیت های جاری، توجه به حاکمیت ارزش های اسلامی، کرامت و معیشت خادمان مردم در شهرداری را برخی از مهم ترین اولویت های شهرداری مبارکه بیان کرد و افزود: اداره درآمد، توسعه منابع انسانی، مالی و ذی حسابی، طرح، برنامه و بودجه از جمله زیر مجموعه های معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری به شمار می آیند.

وی برنامه ریزی برای تامین، بهسازی، نگه داشت، به کارگیری و در نهایت توسعه نیروی انسانی بر اساس شایسته سالاری، شایسته گزینی و عدالت را امری مهم در رسیدن به اهداف نهایی یک سازمان دانست و گفت: این موضوع یکی از اهداف اصلی در مدیریت شهری مبارکه است و این معاونت در کنار نظارت بر حسن جریان امور در واحدهای مختلف ، نظارت بر وصول درآمدها و برنامه ریزی برای افزایش درآمد پایدار و کاهش هزینه ها، معاملات و اعتبارات صرف شده، همچنین امور مربوط به عملیات اداری و استخدامی شهرداری و سازمان های وابسته و اجرای دقیق آیین نامه ها و قوانین استخدامی کار و تامین اجتماعی، نظارت بر خرید املاک واقع در طرح های مورد نظر شهرداری، نظارت بر گردش کار و مکاتبات اداری واحدهای شهرداری و انجام دیگر وظایف را نیز به عهده دارد.

باقری  نیروی انسانی را مهم ترین عامل پویایی و مزیت رقابتی پایدار در هر سازمان خواند و ادامه داد: نیروی انسانی آموزش دیده و توانمند، سازمان توانمند با قابلیت سازگاری و عملکرد بهتر در شرایط متغییر روزمره را به وجود آورده و کارکنان زمانی می توانند به خوبی از عهده انجام وظایف خود برآیند که از مهارت، دانش و توانایی لازم برخوردار باشند و اهداف سازمان را به خوبی بشناسند.

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری اضافه کرد :در شهرداری باید روحیه ای ایجاد شود که همه کارکنان خود را از یک خانواده بدانند و روحیه ای منسجم و با نشاط در ارائه خدمات به شهروندان داشته باشند . ایجاد انگیزش و نشاط در بین کارکنان امری ضروری است و بدین منظور برنامه هایی را در سطوح مختلف اجرایی کرده ایم .

در ادامه این نشست صمیمانه، راهکارهای بهبود عملکرد، تکریم ارباب رجوع، انضباط مالی و اداری نیز مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری شمس در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

    تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شمس محفوظ می باشد. طراحی شده توسط میلاد